Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (371)Книжкові видання та компакт-диски (335)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=БІЛЕЦЬКА$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Білецька І.О. 
Виховання цінності іншої людини в молодших підлітків у процесі розв'язування моральних задач: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.О. Білецька ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано умови виховання сприймання цінності іншої людини в молодших підлітків у процесі розв'язання моральних задач у позаурочній діяльності. Розглянуто суть, структуру та особливості категорії цінності іншої людини та вплив традиційних методів морального виховання на її формування в молодших підлітків. Зазначено, що запропонований метод розв'язання моральних задач створює природну необхідність приймати рішення самостійно, розвивати внутрішню потребу в усвідомленні цінності іншої людини без зовнішнього примусу, а також забезпечує наявність операційної системи впливів, яка робить виховний процес достатньо керованим і прогнозованим. Розкрито суть моральної задачі, запропоновано структурно-функціональну модель її розв'язання молодшими підлітками з метою виховання в них моральних якостей щодо даного питання. Установлено, що процес вирішення моральних задач містить основні етапи: аналітичний, конструктивний та виконавчий, які в своїй сукупності утворюють процесуальну структуру розв'язування, тобто своєрідний "цикл" діяльності. Викладено технологію формування усвідомлення цінності іншої людини в дітей-підлітків, визначено вплив спілкування як системотвірний вид життєдіяльності учнів дослідженого віку на ефективність розв'язання ними моральних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 +
Шифр НБУВ: РА330278

Рубрики:

      
2.

Білецька Е.М. 
Гігієнічна характеристика важких металів у навколишньому середовищі та їх вплив на репродуктивну функцію жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Е.М. Білецька ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вмісту металів у навколишньому середовищі та їх впливу на здоров'я населення в умовах промислового регіону. Розвиваються методичні підходи у комплексній гігієнічній оцінці розповсюдження металів-токсикантів та мікроелементів у об'єктів довкілля та особливостей вивчення їх впливу на репродуктивну функцію жінок. Встановлено, що важкі метали при комплексному їх надходженні в організм практично здорових жінок з водою, повітрям, а їжею підвищують ризик ускладнень вагітності та пологів, сприяють розвитку патології і вроджених аномалій новонароджених. Обгрунтовані та запропоновані заходи загальної профілактики та індивідуальної металокорекції щодо запобігання відповідним специфічним ускладненням і зміцнення репродуктивного здоров'я жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р716.21-3 + Р733.3-3

Рубрики:

      
3.

Білецька К.В. 
Диверсифікація інновацій у харчовій промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / К.В. Білецька ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив диверсифікації інновацій на ефективність діяльності підприємств харчової промисловості. Уточнено теоретичні та методологічні підходи щодо аналізу специфіки процесів диверсифікації як інструменту статегічного керування інноваційною діяльністю. Проведено комплексне дослідження інноваційної діяльності в харчовій промисловості, доведено актуальність диверсифікації як інструменту статегічного керування. Досліджено різні підходи щодо оцінки ефективності результатів розробки та впровадження інноваційних проектів у практику, виявлено фактори та стимули ініціювання інновацій, розкрито закономірності формування корпоративної стратегії диверсифікації. Обгрунтовано перспективні напрями диверсифікації інновацій у харчовій промисловості, до яких слід віднести вертикальну повну та часткову інтеграцію, квазіінтеграцію, споріднену горизонтальну диверсифікацію. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму регулювання інноваційних процесів у харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-55 +
Шифр НБУВ: РА352844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білецька Н.П. 
Ефективність підприємництва у видавничо-поліграфічному комплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.П. Білецька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню ефективності функціонування підприємницьких структур у видавничо-поліграфічному комплексі. Розглянуто організаційно-правові основи та принципи підприємництва, його основні організаційні форми. Проведено порівняльний аналіз основних техніко-економічних показників та аналіз фінансової діяльності державних і приватизованих підприємств за період 1995 - 1999 рр. Вдосконалено методику комплексної оцінки діяльності різних підприємницьких структур. На основі проведеного аналізу фінансового стану підприємств обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму розвитку для становлення ефективного підприємницького сектора у видавничо-поліграфічому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.051
Шифр НБУВ: РА310963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Білецька І.І. 
Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку (на прикладі феросплавних заводів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Білецька ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні, методичні та практичні засади підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку. Проаналізовано існуючі концептуальні підходи щодо визначення змісту поняття "конкурентоспроможність", виявлено принципові розбіжності деяких з них. Уточнено сутність конурентоспроможності об'єкта (товару, компанії, галузі, країни). Досліджено еволюцію теорії конкурентних переваг як теоретичного базису підвищення конкурентоспроможності об'єктів. Розглянуто сучасні концептуальні підходи щодо діагностики конкурентоспроможності підприємства. Показано значення та досліджено вплив конкурентних сил на інтенсивність конкуренції світового та національного ринку феросплавів. Визначено ступінь концентрації ринкової влади підприємств-виробників феросплавів у світовому масштабі. Сформульовано рекомендації щодо коригування конкурентної та маркетингової політики промислового підприємства з використанням методів діагностики конкурентоспроможності та моделювання ситуації на ринку. Розроблено механізм формування конкурентних переваг, реалізація якого забезпечить підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.53-13 +
Шифр НБУВ: РА345850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Білецька М.Г. 
Піднебінно-носовий комплекс ссавців (порівняльна анатомія, ембріологія, еволюція): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.Г. Білецька ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку вторинного кісткового піднебіння (ВКП) ссавців (в онтогенезі та філогенезі) та носової порожнини. Встановлено терміни, джерела та особливості розвитку даних структур протягом усіх стадій ембріогенезу (на прикладі кота свійського та рудої вечірниці). Розглянуто ВКП ссавців як поліфункціональну структуру, яка, крім розмежування трофічного та респіраторного шляхів, виконує також механічну та об'єднувальну фукнції (підвищує механічні властивості щелепного апарату та зберігає зв'язки між ротовою та носовою порожнинами). На підставі одержаних матеріалів доведено значну мінливість структури ВКП ссавців. Встановлено, що в будові ВКП різних представників класу Mammalia загалом беруть участь майже всі компоненти, що входять до складу вторинного кісткового піднебіння теріоморфних плазунів. Зроблено припущення, що ВКП ссавців успадковано від теріоморфних рептилій. Виявлено та описано нові варіанти в конструкції ВКП ссавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*698.131.2 +
Шифр НБУВ: РА330373

Рубрики:

      
7.

Білецька О.В. 
Поділля в другій половині XIV - першій половині XV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Білецька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі залучення широкого кола вітчизняних і зарубіжних джерел досліджено процес становлення історичної області України Поділля другої половини XIV - першої половини XV ст. Виконано комплексну систематизацію історичних матеріалів (XIII - XVI ст.), значну частину з яких (зокрема, жалувані грамоти польських королів) у науковий обіг введено вперше. З'ясовано сутність терміну "Поділля" в історико-географічному та історико-етнографічному аспектах. Встановлено особливості історичних умов виникнення Поділля як окремої адміністративної, політичної та соціально-економічної одиниці, виділено основні етапи розвитку краю та досліджено процеси його розподілу та перерозподілу між різними державами. Висвітлено діяльність східноєвропейських володарів та їх васалів щодо Поділля. На підставі соціально-економічного аналізу подільського регіону запропоновано оригінальну інтерпретацію соціальної стратифікації населення краю в другій половині XVI - першій половині XV ст. Досліджено адміністративно-територіальний устрій, земельні надання в регіоні, господарство, торгівлю, гроші та грошовий обіг. Вперше виділено важливі топонімічні дані, що дозволяють встановити еволюційний розвиток мережі середньовічних і сучасних населених пунктів. Здійснено критичне осмислення деяких традиційних уявлень щодо розвитку подільських земель, уточнено дати та обставини деяких історичних подій. Розроблено періодизацію політичної історії подільського регіону. Визначено перспективи та шляхи подальшого дослідження середньовічних земель України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4 +
Шифр НБУВ: РА335342

Рубрики:

      
8.

Білецька Л.М. 
Провадження в кримінальних справах про контрабанду в суді першої інстанції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.М. Білецька ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні особливості доказування у кримінальних справах про контрабанду у суді першої інстанції. Проаналізовано обставини, що підлягають доказуванню у таких кримінальних справах. Виявлено специфіку питань, які вирішуються під час попереднього розгляду справи суддею у справах про контрабанду. Установлено особливості судового слідства у цих справах. Охарактеризовано особливості оцінки судом першої інстанції матеріалів досудового слідства, їх допустимості, достатності для судового розгляду та повноти. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України, яке регламентує провадження у кримінальних справах про контрабанду в суді першої інстанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)811.173 + Х893.9(4УКР)414 +
Шифр НБУВ: РА359969

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Білецька Т. В. 
Соціально-політичний конфлікт в українському суспільстві періоду трансформації: фактори виникнення і особливості прояву: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Т. В. Білецька ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні засади та змістовне співвідношення основних понять дослідження: соціального конфлікту, соціально-політичного конфлікту. Обгрунтовано групу показників, що дозволяють зафіксувати фактори виникнення та динаміку соціально-політичних конфліктів. Проаналізовано структурно-динамічні характеристики, суб'єктивні й об'єктивні складові даного феномену, фактори, що зумовлюють їх розвиток за умов трансформаційних перетворень. Окреслено методики управління соціально-політичними конфліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*666*333.7
Шифр НБУВ: РА379236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Білецька 
Теоретико-методичне обгрунтування тестування фізичної підготовленості молодших школярів у процесі фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Вікторія Вікторівна Білецька ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч421.354 + Ч421.331.1
Шифр НБУВ: РА359246

Рубрики:

      
11.

Білецька І.М. 
Формування економічної моделі стратегічного управління туристичним підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.М. Білецька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні проблеми стратегічного управління підприємствами у сфері туризму. Проведено дослідження особливостей стратегічного управління у даній сфері, на підставі якого розділено стратегічне управління залежно від форм і видів туризму, способів здійснення та типів туристичної діяльності підприємства. Це дозволяє оптимізувати процеси вибору стратегічних пріоритетів підприємства та формування стратегії розвитку. З урахуванням особливостей туристичної сфери розроблено комплексну економічну модель стратегічного управління, яка передбачає проведення стратегічного аналізу середовища діяльності, побудову бізнес-моделі вибору типової стратегії підприємства, реалізацію стратегії та контролю. Відзначено, що використання запропонованої моделі сприяє підвищенню економічної та соціальної ефективності діяльності туристичних підприємств і уможливлює швидке розв'язання проблем адаптації стратегії підприємства до непередбачених змін зовнішнього середовища. Увагу приділено визначенню ефективності реалізації такої моделі. Запропоновано механізм визначення стратегічного напряму розвитку туристичного підприємства за вдосконаленою схемою, який дозволяє вибрати адекватну модель ринкової стратегії підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1-21 +
Шифр НБУВ: РА362233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Білецька Ю. О. 
Формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму: політико-культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / Ю. О. Білецька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму під впливом діяльності політичних акторів та інститутів у сфері культури. На підставі аналізу різних історіографій досліджено політику пам'яті й історичні міфи домінантних спільнот Криму, а також протистояння між певними політичними акторами з приводу закріплення даних міфів у політичному ландшафті Криму в образі монументів, топоніміки, системі свят і пам'ятних дат, а також офіційних статусів даних груп на державному та регіональному рівнях. Проведено аналіз політичного впливу на процес етнічної ідентифікації через мову та релігію. Визначено особливості нолітизації даних сфер і використання етномовного й етнорелігійного фактора певними політичними силами для здобуття електорального капіталу. Вивчено геополітичний символізм Криму й його вплив на формування етнічної ідентичності. Висвітлено символічну роль Росії та Туреччини для кожної з етнічних спільнот в процесі етнічної ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР6А/Я) + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського