Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Антонюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Антонюк О. В. 
Математичні моделі оцінювання стратегічного потенціалу підприємства та прийняття рішень щодо його підвищення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. В. Антонюк ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито категоріальний апарат і сутність стратегічного потенціалу підприємств (СПП), основні підходи до його оцінювання. Проаналізовано переваги та недоліки моделей і підходів ідентифікації СПП, розроблено структурну та математичну моделі його визначення, які дозволяють стратифікувати та декомпозувати цей процес. Запропоновано методологічні підходи до оцінювання СПП на базі математичного апарату нечіткої логіки та нейронних мереж, які дозволяють не розглядати усі комбінації параметрів у разі прийняття остаточного рішення, що суттєво підвищує швидкість обробки інформації, та врахувати різноякісні їх типи, динамічно змінювати множину показників, що оцінюються згідно швидкоплинних умов внутрішнього та зовнішнього середовищ. Дані методологічні підходи автоматизовано відповідними програмними засобами. Побудовано комплексну цільову програму підвищення рівня використання СПП на базі ієрархічного цільового оцінювання альтернатив, що доздоляє ідентифікувати основні напрями фінансування та здійснити розподіл обмежених ресурсів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 в611
Шифр НБУВ: РА383836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Антонюк О. І. 
Механізм банківського мікрокредитування малого підприємництва в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. І. Антонюк ; Ун-т банк. справи Нац. банку України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Уточнено теоретичні аспекти розвитку механізму мікрокредитування, визначено недоліки, які перешкоджають запровадженню механізму мікрокредитування. Обгрунтовано теоретичні та методичні підходи, розроблено пропозиції щодо удосконалення організації мікрокредитування малого бізнесу, визначено перспективи банківської діяльності на ринку мікрокредитування. Обгрунтовано структуру організаційно-економічного механізму мікрокредитування на основі впровадження моделі прогнозування потреби в мікрокредитах і оптимізації портфеля банківського мікрокредитування, що дає можливість ефективно впливати на процеси розвитку малого бізнесу та зменшити ризики, пов'язані з мікрокредитуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА379244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Антонюк О.С. 
Обгрунтування і оцінка хірургічних методів лікування післяопераційних гнійно-деструктивних уражень кишечнику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.С. Антонюк ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Визначено принципово новий напрямок у тактиці лікування хворих на гнійно-деструктивні ураження кишок (ГДУК), який передбачає раннє відновлення нормального кишкового пасажу за всіх видів цієї патології, без виключення з процесу травлення більш або менш значних за довжиною фрагментів тонкої кишки (ТК). Розроблено патогномонічно обгрунтовану класифікацію ГДУК. Визначено принипово нову тактику лікування обструктивних варіантів гнійно-деструктивних уражень (ГДУ) проксимальних відділів, яка грунтується на ранньому відновленні кишкового пасажу. Виявлено особливості імунних реакцій і проявів автосенсибілізації організму хворих у різні періоди розвитку ГДУК, їх значущість для розробки лікувальних програм. Визначено особливості порушень моторики тонкої кишки за умов проксимальної локалізації ГДУК обструктивного характеру за методом електрофізіологічного дослідження, розроблено способи їх корекції. Розроблено й обгрунтовано терміни операцій на тонкій і товстій кишках залежно від типу та рівня ураження. Визначено нові підходи до обгрунтування тактичних варіантів за обструктивних ГДУ тонкої кишки (ТК), а також планових операційних втручань у разі уражень інших відділів кишечнику. Вдосконалено принципи ентерального харчування за умов обструктивних ГДУК. Наведено принципи хірургічної профілактики та лікування синдрому короткої кишки після розширених резекцій ТК. Розроблено та вдосконалено принципи профілактики спайкового процесу у черевній порожнині після проведення внутрішньочеревних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3-7 + Р457.445.23-387 +
Шифр НБУВ: РА364803

Рубрики:

      
4.

Антонюк О.І. 
Право учасників цивільних правовідносин на самозахист: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Антонюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто поняття цивільно-правового захисту. Запропоновано тезу, що цивільно-правовий захист є не сукупність заходів захисту чи діяльність щодо їх застосування, а певний результат цієї діяльності. Запропоновано дефініційне визначення права учасників цивільних правовідносин на самозахист, яким є можливість особи у разі порушення свого цивільного права або інтересу іншої особи, виникнення реальної загрози такого порушення застосовувати доцільну та адекватну протидію, яка не заборонена законом. Обгрунтовано, що характерними ознаками права на самозахист є: можливість самостійно здійснювати захист, не звертаючись до юрисдикційного органу, наявність порушення чи створення реальної загрози порушення прав або інтересів, можливість реалізації за допомогою заходів, які відповідають загальним або спеціальним критеріям правомірності, що відрізняє самозахист від самоуправства. Розглянуто питання визначення об'єктів цивільно-правового самозахисту. Розкрито суть категорій "спосіб захисту", "засіб захисту", "захід захисту". Розвинуто визначення загальних критеріїв правомірності самозахисту, а саме: заходи самозахисту не повинні бути заборонені законом і суперечити моральним засадам суспільства; заходи захисту мають відповідати змісту права (інтересу), яке порушено, чи відносно якого існує реальна загроза порушення, характеру дій, якими воно порушено чи якими створена загроза порушення, наслідкам порушення, які наступили або могли реально наступити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА334922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Антонюк О.В. 
Формування етнополітики в Україні: теоретико-методологічні та концептуальні засади: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / О.В. Антонюк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Досліджено у ретроспективі процес вироблення українською суспільно-політичною думкою ідей, концепцій вирішення національного питання в Україні. Вивчено історичний досвід (позитивний і негативний), його уроки в галузі етнічної політики, здійснюваної на території України. Розглянуто механізм формування міжнародних стандартів захисту прав національних меншин та їх застосування у чинному законодавстві. Визначено взаємовплив етнополітичних процесів, що відбуваються в Україні та країнах, що утворились на пострадянському просторі, зокрема в Російській Федерації. Розкрито рівень правового забезпечення державного регулювання міжетнічними відносинами. Проаналізовано вирішення на законодавчому та політичному рівнях проблем збереження та розвитку культур етнічних груп, які мешкають в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088
Шифр НБУВ: РА316391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дворник А. В. 
Коливні розв'язки звичайних та імпульсних систем диференціальних рівнянь / А. В. Дворник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню існування і стійкості інваріантних торів слабконелінійних багаточастотних систем і кусково-неперервних майже періодичних розв'язків систем диференціальних рівнянь із імпульсною дією як у фіксовані, так і в нефіксовані моменти часу.^UThe thesis is devoted to the study of the existence and stability of invariant tori for weakly nonlinear multifrequency systems and piecewise continuous almost periodic solutions for differential systems with fixed and non-fixed times of impulsive actions


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Антонюк О. П. 
Покращення процесу забезпечення запасними частинами рухомого складу автотранспортного підприємства / О. П. Антонюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача – підвищення ефективності експлуатації рухомого складу АТП, шляхом покращення процесу забезпечення запасними частинами, за рахунок врахування доступності запасних частин в регіоні та фінансові можливості АТП для визначення номенклатури та кількості запасних частин, які необхідно зберігати на складі підприємства.Запропоновано аналітичний метод розподілу номенклатури запасних частин на групи, що включає, по-перше, розрахунок узагальнених кількісно - вартісних показників; по-друге, процедуру побудови нормованої комулятивний кривої та формування номенклатурних груп. Методика передбачає коригування номенклатури.Розроблені методичні принципи вибору математичних моделей, які доцільно використовувати при прогнозуванні на перспективу потреби рухомого складу АТП в запасних частинах. При наявності вихідного масиву даних про фактори, що впливають на потребу в запаспих частинах, пропонується використовувати багатофакторну регресійну модель прогнозування. В випадку відсутності інформації про зазначені фактори, найбільш доцільно використовувати адаптивну модель прогнозування. Методика прогнозування обсягів і номенклатури запасних частин ґрунтується на статистичних даних про фактичні показники надійності, обсяги поставок запасних частин і розрахунку ризику в умовах невизначеності.^UThe thesis solves an urgent scientific and technical problem - the improvemen of the efficiency of ATE rolling stock by improving the process of providing spare parts, taking into account the availability of spare parts in the region and the financial capacity of ATE to determine the range and number of spare parts to be stored in the warehouse. An analytical method of dividing the nomenclature of spare parts into groups is suggested, which includes, first, the calculation of generalized quantitative - cost indicators; secondl, the procedure for constructing a normalized cumulative curve and the formation of nomenclature groups. The method involves adjusting the nomenclature. There had been developed the methodical principles of choice of mathematical models which are expedient to use at forecasting on prospect of need of a rolling stock of ATE in spare parts. In the presence of the initial array of data on the factors influencing the need for spare parts, it has been suggested to use a multifactor regression model of forecasting. In the absence of information on these factors, it is best to use an adaptive forecasting model. The method of forecasting volumes and nomenclature of spare parts is based on statistical data on actual reliability indicators, volumes of spare parts deliveries and calculation of risk in conditions of uncertainty.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Антонюк О. І. 
Макропруденційна політика центрального банку в умовах економічної циклічності.: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / О. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації проведено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення актуального наукового завдання, що полягає у використанні інструментарію макропруденційної політики для забезпечення фінансової стабільності банківського сектору в умовах економічної циклічності. На цій основі у роботі обґрунтовані теоретичні засади макропруденційної політики в умовах циклічності економічного розвитку; проведено оцінювання ефективності макропруденційного інструментарію на основі емпіричних досліджень, виконаних в різних країнах; запропоновано матрицю індикаторів запровадження циклічних інструментів макропруденційної політики в Україні.Для оцінювання сучасного стану макропруденційного регулювання в дисертації обґрунтовані такі чинники впливу на фінансову стабільність та системний ризик: по-перше, це карантинні обмеження у зв’язку із пандемією Covid-19; по-друге, геополітична нестабільність та військові дії в Україні у зв’язку із агресією з боку росії.Аргументовано, що в період коронакризи та на початку повномасштабної агресії з боку рф антикризова політика НБУ характеризується пом’якшенням заходів у сфері монетарного регулювання та банківського нагляду (виключення складає лише валютне регулювання). Ці заходи в умовах пандемічних обмежень дозволили дещо пожвавити розвиток кредитування та забезпечити накопичення банками необхідного капіталу. В умовах війни з урахуванням прогнозування суттєвого зростання інфляції та падіння ВВП найбільш доцільним вважаємо таке поєднання політик: монетарна рестрікційна політика; пом’якшення макропруденційного інструментарію та запровадження низки фіскальних заходів у сфері сприяння відновлення банківського кредитування.У дисертації доведено, що умови економічної циклічності потребують передусім оцінювання індикаторів циклічної складової системного ризику – це надмірне зростання обсягів кредитування та боргового навантаження; а також дефіцит і дисбаланси ліквідності.Аргументовано дослідження індикаторів за такими напрямами: макроекономічні; кредитний ринок; інші сектори (співвідношення заборгованості населення та його доходів; динаміка співвідношення цін на житло і доходів населення; динаміка співвідношення цін на житло та вартості його оренди; динаміка вартості оренди та вакантності на ринку); показники достатності власного капіталу; макроекономічні валютні дисбаланси та дисбаланси ліквідності.Доведено необхідність обґрунтування трансмісійних механізмів запровадження інструментарію макропруденційної політики. При запровадженні окремих інструментів макропруденційної політики варто враховувати канали трансмісії, транскордонні переливи та регуляторний арбітраж. Охарактеризовані такі канали трансмісії: кількісний, ціновий та канал очікування. Транскордонні та транссекторальні переливи означають перетоки капіталу, ресурсів та активів у інші сектори або країни, які не підпадають під макропруденційне регулювання. Регуляторний арбітраж виникає, коли банки вживають заходів щодо уникнення дотримання більш жорстких нормативів. Встановлено, що зменшити негативний ефект переливів та арбітражу дозволяє координація дій регуляторів окремих секторів та країн, а регуляторний арбітраж вимагає проведення більш жорсткого контролю.^UIn the dissertation, a theoretical generalization is made and a solution to the current scientific problem is proposed, which consists in using the tools of macroprudential policy to ensure the financial stability of the banking sector in conditions of economic cyclicality. On this basis, in the paper the theoretical foundations of macroprudential policy in conditions of cyclical economic development are substantiated; an evaluation of the effectiveness of the macroprudential toolkit was carried out based of empirical studies carried out in different countries; a matrix of indicators for the introduction of cyclical instruments of macroprudential policy in Ukraine is proposed.In order to assess the current state of macroprudential regulation, the dissertation substantiates the following factors of influence on financial stability and systemic risk: firstly, these are quarantine restrictions in connection with the Covid- 19 pandemic; secondly, geopolitical instability and military actions in Ukraine in connection with aggression from russia. It was determined that in the period of the corona crisis and at the beginning of full-scale aggression on the part of the russian federation, the anti-crisis policy of the NBU is characterized by the easing of measures in the field of monetary regulation and banking supervision (the only exception is currency regulation). These measures in the conditions of pandemic restrictions made it possible to somewhat revive the development of lending and ensure the accumulation of the necessary capital by banks. In the conditions of war, taking into account the forecast of a significant increase in inflation and a fall in GDP, we consider the following combination of policies to be the most appropriate: monetary restrictive policy; softening of the macroprudential toolkit and introduction of a number of fiscal measures in the sphere of promoting the recovery of bank lending.The thesis proves that the conditions of economic cyclicality require, first of all, the assessment of indicators of the cyclical component of systemic risk. It includes an excessive growth of credit volumes and debt burden; and liquidity shortages and imbalances.The preliminary analysis made it possible to substantiate the system of indicators and argue the following: GDP dynamics is the main indicator of economic cyclicality; the dynamics of loans is a sufficiently accurate indicator for evaluating credit cycles and requires a detailed analysis by customer categories and sectors; indicators based on the assessment of capital adequacy may change depending on various factors, so they should be evaluated in the context of the general situation in the economy and the financial market in particular. The dynamics of these indicators were analyzed using the Hodrick-Prescott filter, which made it possible to determine the critical values of indicators for the introduction of macroprudential tools.The credit-to-GDP ratio indicator based on gap estimates using the Hodrick- Prescott filter allows for the identification of excessive credit growth with a certain time lag. However, the practical value of the indicator lies in the assessment of the critical level and dynamics.The need to substantiate the transmission mechanisms for the introduction of macroprudential policy tools has been proven. Transmission channels, cross-border spillovers and regulatory arbitrage should be taken into account when introducing individual macroprudential policy instruments. The following transmission channels are characterized: quantitative, price and waiting channel. Cross-border and crosssectoral flows mean flows of capital, resources and assets to other sectors or countries that are not subject to macroprudential regulation. Regulatory arbitrage occurs when banks take steps to avoid compliance with stricter regulations. It was established that the negative effect of spillovers and arbitrage can be reduced by coordinating the actions of regulators of individual sectors and countries, while regulatory arbitrage requires stricter control.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського