Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (181)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Антонюк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Антонюк В.О. 
Лектини у медико-біологічних та фітохімічних дослідженнях: сировинна база, отримання, властивості та аспекти практичного використання: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.О. Антонюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 37 с. — укp.

Вивчено вітчизняну сированну базу для одержання лектинів, визначено їх вуглеводну специфічність. Вперше виявлено та досліджено основні фізико-хімічні властивості лектинів з кореневищ купини багатоквіткової та кільчастої, воронячого ока чотирилистого, трьох видів трави нечуй-вітер, з плодових тіл грибів дубовика оливково-бурого, пецици пухирчастої та пецици коричнево-каштанової, саркосцифи яскраво-червоної, а також з ікри окуня та судака, кори саротамнуса віникового та карагани деревоподібної, каштану кінського, насіння щириці хвостатої та щириці загнутої. Для деяких лектинів запропоновано нові методи очистки або комплексної переробки. Визначено токсичність одержаних лектинів до клітин різних ліній пухлинних клітин, резистентних до протипухлинного засобу цисплатини. Досліджено дію ряду лектинів на ріст і розвиток колорадських жуків і нематод. Показано можливість використання лектинів для поділу й аналізу глікокон'югатів та глікозидів, виявлення ранніх стадій апоптозу, а також в гістохімії та судово-медичній експертизі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лектини +
Шифр НБУВ: РА350536

Рубрики:

      
2.

Антонюк В. П. 
Методи підвищення ефективності пасивних радіотехнічних систем контролю джерел електромагнітного випромінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. П. Антонюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено та розроблено нові методи оцінки місцеположення джерел електромагнітного випромінювання в системі з довільним розташуванням приймальних пунктів. Досліджено методи й алгоритми первинної обробки сигналів, вимірювання геометрії розташування енергетичних центрів антенних граток приймальних пунктів за реальних умов експлуатації з міліметровими похибками та принципи побудови просторово-когерентної малобазової пасивної різницево-далекомірно-кутомірної системи. Розроблено високоефективні методики випробувань системи за реальних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01-7 с
Шифр НБУВ: РА372890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Антонюк В.С. 
Основи підвищення працездатності різального інструменту шляхом формування зносостійких покриттів дискретного типу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.С. Антонюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 35 с. — укp.

Вперше розроблено та науково обгрунтовано концепцію підвищення працездатності різального інструменту, яка полягає в розробці методології проектування зносоcтійких покритів дискретного типу шляхом мінімізації напружено-деформованого стану робочих поверхонь інструменту в залежності від фізико-механічних характеристик, геометричних параметрів покриттів та умов зовнішнього навантаження. Встановлено закономірності забезпечення когезійної міцності покриттів, адгезійної міцності в системі "покриття - інструмент" та контактної міцності поверхні різального інструменту з покриттями дискретного типу на підставі вибору їх параметрів та топографії шляхом розрахунку критичного кроку тріщини у разі когезійного розтріскування, визначення напружень на поверхні адгезійного контакту. Розвинуто уявлення стосовно впливу виду покриттів на стійкість різального інструменту, у відповідності з якими зміна конструкції покриття на його робочих поверхнях та режимів їх нанесення забезпечують необхідні фізико-механічні характеристики поверхневого шару та експлуатаційні показники інструменту. На базі одержаних математичних моделей виконано оптимізацію параметрів процесу формування зносостійкості покриттів за критерієм мінімальних загальних витрат та багатокритеріальну оптимізацію режимів експлуатації інструменту з покриттями дискретного типу за критеріями максимальної продуктивності процесу різання та його мінімальної собівартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-14 + К722.536.017 +
Шифр НБУВ: РА343649

Рубрики:

      
4.

Антонюк В.П. 
Оцінка та забезпечення розвитку людського капіталу України: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.07 / В.П. Антонюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 36 с. : рис. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та науково-методичні засади оцінювання та забезпечення розвитку людського капіталу (ЛК) України. Обгрунтовано теоретичні засади вдосконалення державної соціальної політики у контексті людського й інноваційного розвитку. Удосконалено теоретичні підходи до трактовки категорії "людський капітал", визначено її місце в системі споріднених категорій. Систематизовано умови та чинники формування та використання ЛК, стадії його відтворення. Розроблено модель комплексного підходу до процесу дослідження ЛК як соціально-економічного явища. Визначено взаємозв'язок концепцій стосовно людського капіталу та людського розвитку. Удосконалено науково-методичні засади оцінки ЛК, інвестицій у його формування. Досліджено процес інвестування за етапами життєвого циклу людини. Здійснено оцінювання обсягів інвестицій у ЛК на макро- та регіональному рівнях. Обгрунтовано шляхи їх збільшення. Визначено обсяги нагромадженого ЛК у натуральних і вартісних показниках в Україні та її регіонах. На підставі кореляційно-регресійного аналізу оцінено вплив ЛК на параметри соціально-економічного й інноваційного розвитку України. Визначено соціально-економічні основи та проблеми формування ЛК в Україні. Обгрунтовано взаємозв'язок процесів формування людського капіталу та середнього класу. Доведено, що підвищення віддачі від ЛК для його власників є економічним підгрунтям збільшення середнього класу. Проаналізовано інституційні умови формування ЛК. Обгрунтовано необхідність удосконалення державної політики щодо розвитку ЛК. Розроблено проект Концепції державної політики формування та використання людського капіталу у контексті інноваційного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА359035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Антонюк В.З. 
Формування художньо-естетичної культури старших підлітків у процесі вивчення інформатики у загальноосвітній школі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.З. Антонюк ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування художньо-естетичної культури старших підлітків на уроках інформатики. Здійснено аналіз філософських, психологічних і педагогічних праць з дослідженої проблеми. Розкрито суть поняття "художньо-естетична культура". Розроблено китерії та рівні сформованості художньо-естетичної культури старшокласників. Наведено визначені й експериментально перевірені зміст, форми, методи та педагогічні умови її формування у старших підлітків на уроках інформатики у загальноосвітній школі, яких науково обгрунтовано як функціональну модель реалізації цього процесу. Зазначено щодо доцільності дослідження можливих засобів удосконалення процесу формування художньо-естетичної культури особистості за умов різноманітних форм навчання, у позакласній і позашкільній роботі, у закладах нового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА355371

Рубрики:

      
6.

Антонюк В. В. 
Енергоорієнтовані моделі контролепридатності та методи моніторингу FPGA компонентів в системах критичного застосування / В. В. Антонюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення контролепридатності компонентів систем критичного застосування, що управляють об'єктами підвищеного ризику в енергетиці, на транспорті та інших галузях. Контролепридатність є необхідною умовою перетворення відмовостійких рішень у відмовонебезпечні, що є важливим для критичних застосувань. Проблема прихованих несправностей свідчить про необхідність розвивати контролепридатність схем за межі її логічної форми. Пропонуються енергоорієнтовані моделі контролепридатності схем FPGA проектів, що визначають для них нижню та верхню межу можливих значень розсіяної або споживаної потужності та відповідні області неможливих значень, що свідчать про несправності. На основі цих моделей розроблено та досліджено методи моніторингу схем FPGA компонентів систем критичного застосування для виявлення прихованих несправностей в ланцюгах загальних сигналів та коротких замикань за суттєвою зміною розсіяної та споживаної потужності, що оцінюються за показниками температури та струму споживання.^UThe thesis is devoted to the issues of increasing the checkability of the components of the safety-related systems that manages of high-risk objects in the energy, transport and other industries. Checkability is a prerequisite for converting fault-tolerant solutions to fail-safe ones, which is important for critical applications. The problem of hidden faults indicates the need to develop checkability of the circuits beyond the limits of its logical form. Power-oriented models of the checkability of FPGA projects, defining for them the lower and upper limits of the possible values of dissipated or consumed power and the corresponding areas of impossible values, indicating a fault, are proposed. Based on these models, methods for monitoring the FPGA components of safety-related systems for identifying hidden faults in the chains of common signal and short circuits by a significant change in dissipated and consumed power, which are estimated by temperature and current consumption, have been developed and investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Коваленко Ю. І. 
Підвищення якісних характеристик оптичних елементів комбінованою електронно-променевою обробкою / Ю. І. Коваленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному узагальненню і новому розв‘язанню наукової задачі з вдосконалення технології та обладнання для комбінованого електронно-променевого оброблення (поєднання резистивного методу осадження тонких покриттів і електронно-променевого оброблення в одному технологічному циклі) оптичних елементів шляхом застосування автоматизованої системи гнучкого керування режимами оброблення, удосконалення математичних моделей, існуючого та розроблення нового методичного, програмно-апаратного, технічного забезпечення, що дозволяє зменшити мікрошорсткісті поверхні осадженої на неї металевої плівки, підвищити їх механічну міцність, а також визначити діапазон робочих параметрів комбінованої електронно-променевої обробки, що забезпечують її високу якість та ефективність.^UThe dissertation is devoted to the theoretical synthesis and new solution of the scientific problem of technology and equipment improvement of the combined electron-beam processing of optical elements.To implement the combined electron beam processing (combination of resistive method of deposition of thin coatings and electron beam processing in one technological cycle) the modernization of technological vacuum equipment and technological equipment (Pierce electronic gun, forming a tape-shaped electronic stream, resistive evaporator, electronic evaporator, mechanism for moving optical plates, quartz heaters for preheating and final cooling, high-voltage power supply, electronic flow control system and electronic control system -radiation processing). A number of methods have been developed, namely: the method of modifying the surfaces of combined electron beam processing optical materials (determines the technological sequence of operations in combined electron beam processing optical elements to obtain high quality surfaces), the method of assessing the surface quality of optical elements by atomic force microscopy (determines the surface quality of optical elements). technological modes that provide minimal roughness of the treated surface). A method for diagnosing and controlling the current density distribution of a low-energy electronic stream of tape shape is proposed, which allows to automatically determine the spatial and energy characteristics of the parameters of the tape electronic stream directly in the process of electron beam processing. The use of an automated system of flexible control of electron-beam processing modes allows to control the specific power directly during the operating cycle and change its distribution by changing the voltage on the modulator, which leads to increased accuracy (5… 8%) and repeatability (2.2… .2.5 times) the results of processing.To understand the processes that occur as a result of the interaction of the electron flow with thin films on optical glass, a mathematical model for determining the spatial temperature distribution in such a system is built. Тhis model which takes into account the geometric and energy parameters of the electron flow obtained in real time and by means of which the distribution of thermal fields in an optical element is operatively determined.A computer model of the Pierce electronic gun of a given design is constructed, and the calculations of the electrostatic field and the trajectory of the electrons are performed, taking into account the influence of the bulk charge and the initial velocity. To increase the efficiency (the ratio of the current of the electronic flow, which falls to the total current of the electronic flow), the voltage is controlled on the modulator, which will increase the efficiency of the electronic flow and change its shape.As a result of probing the electron flow of the tape shape, it was found that at different parameters of the Pierce gun in practice there are different laws of current density distribution, which are different from the Gaussian distribution. This is due to the differences in the design of the electron beam gun from the ideal optics of Pierce. Probing the electron flow in the process of combined electron beam processing will allow you to control and manage the parameters of the electron flow, which will improve the quality of optical elements.The use of combined electron-beam treatment leads to improved surface of thin films (increased structure homogeneity and reduced microdefects, reduced average surface roughness, thin films obtained by the basic technology have more zones with high mechanical stresses, compared to thin films obtained by the technology obtained). It is established that after electron beam processing the sensitivity of the elements of PPR devices increases 1.7 times.The results of the work have found practical application in domestic and foreign enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Антонюк В. В. 
Прогнозування фільтраційно-ємнісних властивостей та класифікація порід-колекторів за комплексом каротажних та петрофізичних даних (на прикладі відкладів верхнього та середнього карбону приосьової зони Дніпровсько-Донецької западини): автореферат дис. ... д.філософ : 103 / В. В. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-практичної задачі, що полягає в прогнозуванні фільтраційних та ємнісних властивостей, а також класифікації порід геологічного розрізу за колекторськими властивостями при використанні комплексу каротажних та петрофізичних даних, що реалізовано на прикладі відкладів верхнього та середнього карбону приосьової зони ДніпровськоДонецької западини.У вступі автором проведено обґрунтування актуальності вибраної тематики, встановлено зв'язок роботи з загальнодержавною програмою розвитку мінеральноресурсної бази України на період до 2030 року. Встановлено мету, завдання, предмет, а також об’єкт дослідження, визначено наукову новизну отриманих результатів, а також їх практичне значення. Також, подано відомості про апробацію матеріалів дисертаційного дослідження та особистий внесок здобувача.В першому розділі проведено аналіз попередніх досліджень в питаннях прогнозування фільтраційних властивостей, а також визначення структури пустотного простору та класифікації порід-колекторів.^UThe thesis paper is devoted to the solution of a scientific and practical problem, which consists in prediction filtration and capacity properties, as well as classifying rocks of a geological section based on reservoir properties using a set of both petrophysical andlogging data, which was carried out on the example of Upper and Middle Carboniferous sediments of Dnipro-Donetsk depression.In the introduction, the author substantiates the relevance of the chosen topic, establishes the connection of work with the national program of development of the mineral resource base of Ukraine for the period up to 2030. The purpose, objectives, subject, and object of research are defined, the scientific novelty of the obtained results and their practical significance are determined. Information about the validation of the dissertation research materials and the personal contribution of the author is also provided.The first chapter analyzes previous research on the prediction of filtration properties, as well as determining the structure of the void space and the classification of reservoir rocks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського