Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=АСАУЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Асаула М. М. 
Лексика "дитячого спілкування" у говірках Центральної Слобожанщини (Харківщини): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. М. Асаула ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі значного обсягу фактичного матеріалу проведено системний аналіз лексики дитячого спілкування центральнослобожанських говірок. Визначено семантичні, фонетичні та словозмінні особливості зафіксованих номінативних одиниць, їх можливу мотивацію. З'ясовано загальні типи номінації в дитячому мовленні, уведено до наукового обігу новий, певним чином систематизований фактичний матеріал. Встановлено, що ТГ "Лексика дитячого спілкування" становить складне структурне ціле, що об'єднує ряд взаємопов'язаних лексико-семантичних підгруп. Основна частина аналізованих номенів входить до складу загальновживаної української лексики або співвідноситься з різними діалектними лексемами, уживаними в материнських говорах на всіх рівнях діалектної мови. Зазначено, що чимало з-поміж них і специфічних, подекуди оказіональних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-671
Шифр НБУВ: РА384029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Асауленко О.І. 
Патогенетичні особливості стану загальної та локальної гемодинаміки при вертеброгенних больових синдромах у хворих з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.І. Асауленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні, клініко-нейровізуальні, реовазографічні особливості перебігу вертеброгенних больових синдромів за наявності артеріальної гіпертензії. Проаналізовано результати комплексного клініко-параклінічного обстеження 148-ми хворих, які сформували дві групи (з вертеброгенним больовим синдром, та поєднанням даної патології з артеріальною гіпертензією). Проведено порівняльне дослідження ряду характеристик загальної та локальної гемодинаміки (добового моніторингу артеріального тиску, реовазографії, реолюмбографії, реоторакографії), клінічного моніторингу перебігу вертеброгенного больового синдрому, виявленно їх патогенетичний взаємозв'язок за наявності артеріальної гіпертензії. Встановлено, що у разі відсутності достовірного кореляційного зв'язку між ступенем вираженості дегенеративно-дистрофічних змін хребта та параметрами клінічних проявів радикулярного больового синдрому, за аналогічних клінічних проявів у хворих з вертеброгенним больовим синдромом на фоні артеріальної гіпертензії, загалом спостерігалась тенденція до меншого ступеня вираженості дегенеративних змін (за даними рентгенологічного та нейровізуалізаційного дослідження), ніж у хворих з вертеброгенним больовим синдромом без артеріальної гіпертензії. Експериментально підтверджено, що у пацієнтів з вертеброгенним больовим синдромом попереково-крижового рівня на фоні артеріальної гіпертензії за гіпертонічної кризи виникають або посилюються зміни показників локальної гемодинаміки, які мають прямі корелятивні взаємозв'язки з клінічними проявами. Зроблено висновок про участь вазогенних механізмів у процесі загострення або пролонгації радикулярного больового синдрому у хворих з артеріальною гіпертензією. Обгрунтовано необхідність урахуваня локального гемодинамічного компоненту під час діагностики та розробки лікувальних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА357955

Рубрики:

      
3.

Асаулко В.С. 
Підвищення ефективності управління валютними ризиками туристичних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.С. Асаулко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методичні питання й організаційно-економічний механізм підвищення ефективності управління валютними ризиками підприємств індустрії туризму з урахуванням її особливостей. Розкрито суть дефініцій "валютний ризик" і "управління валютними ризиками підприємства". Визначено специфіку формування ефективної системи управління даними ризиками. Запропоновано функціонально-цільовий підхід до визначення ефективності підприємств, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність в індустрії туризму. Обгрунтовано модель формування стратегії та розроблено варіанти стратегій управління валютними ризиками туристичних підприємств з застосуванням апарата нечітких множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1-99-21 + У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА365012

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Асауляк А. В. 
Розробка технології ковбасних виробів зі зниженим вмістом нітриту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. В. Асауляк ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено можливість зниження масової частки нітриту натрію в варених ковбасах за рахунок використання денітрифікувальної культури Staphylococcus carnosus. Обгрунтовано технологічні аспекти її використання та встановлено раціональні строки зберігання варених ковбас зі зниженим вмістом нітриту. Визначено раціональну масову частку нітриту натрію в варено-копчених ковбасах. Шляхом дослідження особливостей розвитку стартових культур Staphylococcus carnosus та Lactobacillus plantarum визначено необхідну кількість бактеріальної закваски. Доведено позитивний вплив бакзакваски на показники якості, харчову цінність і безпеку варено-копчених ковбас зі зниженим вмістом нітриту та у процесі їх зберігання. Визначено раціональну масову частку нітриту натрію в сирокопчених ковбасах. Підібрано оптимальне співвідношення культур Staphylococcus carnosus, Lactobacillus plantarum та Bifidobacterium animalis, які входять до складу комплексної бактеріальної закваски. Відзначено їх позитивний вплив на органолептичні, функціонально-технологічні та мікробіологічні показники сирокопчених ковбас зі зниженим вмістом нітриту. Проведено математичну обробку даних та встановлено оптимальні масові частки нітриту натрію у ковбасних виробах. Визначено економічну ефективність від упровадження результатів досліджень на м'ясопереробних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927-3
Шифр НБУВ: РА376657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Асаулюк І.О. 
Швидкісно-силова підготовка семиборок 12 - 14 років на етапі спеціалізованої базової підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / І.О. Асаулюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено чинники, які прогнозують перспективність щодо досягнення високих спортивних результатів семиборок 12 - 14 років, зокрема їх соматотипологічні, функціональні та психологічні особливості, рівень розвитку швидкісно-силових якостей та фізичної працездатності. Експериментально визначено структуру спеціалізованої підготовки, взаємозв'язок між результатами окремих показників швидкісно-силових видів семиборства багатоборок 13 - 14 років та взаємозв'язок рівня розвитку швидкісно-силових якостей і суми очок у програмі п'ятиборства юних спортсменок експериментальних груп. Встановлено ефективні методи розвитку швидкісно-силових семиборок та їх вплив на оптимізацію швидкісно-силової підготовки семиборок 13 - 14 років на етапі спеціалізованої базової підготовки. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено та експериментально обгрунтовано методику підготовки семиборок 12 - 14 років на етапі спеціалізованої базової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.119.715-11
Шифр НБУВ: РА315656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Турлюк В. В. 
Програмування тренувального процесу легкоатлеток-бар'єристок на етапі спеціалізованої базової підготовки / В. В. Турлюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту (доктора філософії) за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Вінниця, 2020.Зміст анотації. У дисертації вперше розроблено концепцію підбору засобів і методів спеціальної фізичної підготовленості в навчально-тренувальний процес легкоатлеток-бар'єристок на етапі спеціалізованої базової підготовки. Також, розроблено модель спеціальної фізичної та технічної підготовленості легкоатлеток-бар'єристок, на основі програмування тренувального процесу бар'єристок протягом року, оптимізації фізичних навантажень і фізичного стану спортсменів.^UThesis for the degree of the candidate of physical education and sports (Doctor of Philosophy) in specialty 017 "Physical culture and sport" Vinnitsa State Pedagogical University named after Mikhail Kotsyubinsky, Vinnytsia, 2020.Content of the abstract. In the thesis was developed the concept of selection of means and methods of special physical fitness in the training process of hurdles runners at the stage of specialized basic training for the first time. Also, was developed a model of special physical and technical preparedness of hurdles runners, based on the programming of the training process of barriers during the year, optimization of physical activity and physical condition of athletes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Асауленко Н. В. 
Механізми управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / Н. В. Асауленко. — Б.м., 2023 — укp.

Механізми управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинностіДисертаційна робота на здобуття ступеня доктора філософії в галузі знань 07 – «Управління та адміністрування» за спеціальністю 073 Менеджмент. – Одеський національний технологічний університет. – Одеса, 2023.Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад і розробці практичних рекомендацій щодо формування механізму управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності.Об’єктом дослідження є процеси формування механізму управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності.Предметом дослідження є теоретико-методичні та практичні аспекти щодо формування механізму управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності.Наукова новизна одержаних результатів полягає у розвитку науково-методичних підходів, розробка практичних рекомендацій щодо механізму управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності, який фокусується на цифровій трансформації, методах оптимізації бізнес-процесів у сучасних умовах господарювання.У першому розділі «Концептуальні аспекти управління інноваційною діяльністю підприємств» проведено артикуляцію основних понять «інновація», «механізм», «технології», проаналізовано сучасні механізми управління інноваційними технологіями на підприємствах індустрії гостинності, досліджено міжнародний досвід впровадження принципів сталого розвитку на підприємствах індустрії гостинності.У другому розділі «Умови розвитку індустрії гостинності: традиційний та інноваційний підходи», досліджено міжнародні тренди та українські реалії розвитку інноваційних технології підприємств гостинності, окреслено проблеми розвитку індустрії гостинності в період воєнного стану в Україні, проаналізовано вплив інноваційних технологій на розвиток підприємств індустрії гостинності.У третьому розділі «Перспективні напрями розвитку інноваційних технологій в індустрії гостинності» запропоновано концепцію формування системи інформаційної підтримки розвитку бізнес-процесів підприємства, удосконалено механізми впровадження систем інформатизації підприємствам ресторанного бізнесу, запропоновано методику визначення пріоритетних напрямів цифровізації підприємств індустрії гостинності.^UMechanisms of management of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry. Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in the field of knowledge 07 – «Management and administration» in the specialty 073 «Management». – Odessa National Technological University. Odessa, 2023.The dissertation is devoted to the deepening of the theoretical and methodological foundations and the development of practical recommendations for the formation of the management mechanism of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry.The object of the study is the processes of forming the mechanism of management of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry.The subject of the study is theoretical, methodological and practical aspects of the formation of the management mechanism of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry.The scientific novelty of the obtained results lies in the development of scientific and methodological approaches, the development of practical recommendations for the mechanism of management of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry, which focuses on digital transformation, methods of optimizing business processes in modern business conditions.In the first chapter, «Conceptual aspects of management of innovative activity of enterprises», the main concepts of «innovation», «mechanism», «technology» were articulated, modern management mechanisms of innovative technologies at enterprises of the hospitality industry were analyzed, and the international experience of implementing the principles of sustainable development at enterprises of the hospitality industry was studied.In the second chapter, «Conditions for the development of the hospitality industry: traditional and innovative approaches», international trends and Ukrainian realities of the development of innovative technologies of hospitality enterprises are studied, the problems of the development of the hospitality industry during the period of martial law in Ukraine are outlined, the impact of innovative technologies on the development of hospitality industry enterprises is analyzed.In the third chapter «Promising directions for the development of innovative technologies in the hospitality industry», the concept of forming a system of information support for the development of the business processes of the enterprise is proposed, the mechanisms for introducing information systems to enterprises of the restaurant business are improved, and the method of determining the priority directions of digitization of the enterprises of the hospitality industry is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського