Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄРМАКОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Будівництво   
1.

Єрмакова О.П. 
Ежекційно-циклонний флотаційний пристрій для очищення води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.П. Єрмакова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено дисипативно-сорбційну модель масопереносу розчинних забруднень з об'єму рідини до поверхні бульбашок у прямоточному змішувачі та гідродинамічну модель циклонного флотатора. Виконано теоретичні розрахунки, які дозволяють встановити основні закономірності проведення процесів масопереносу та гідродинаміки у флотаторі. Теоретичні розрахунки підтверджено експериментальними дослідженнями. Час перебування води в запропонованому флотаторі на 1 - 2 порядки менше, ніж у відомих барботажних флотаторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Н761.204.3
Шифр НБУВ: РА313302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Єрмакова Н.Ю. 
Застосування експресних біологічних методів в еколого-гідрогеологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / Н.Ю. Єрмакова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі власних досліджень і аналізу існуючих у вітчизняній і світовій практиці розробок доведено про можливість, ефективність і доцільність застосування біологічних методів вивчення умов формування і стану підземних і пов'язаних з ними поверхневих вод, а також інших компонентів геологічного середовища за різних природних чи техногенно змінених гідрогеологічних умов України і деяких країн СНД. Доведено адекватність, експресність, оперативність, інтегральність, дешевизну, доступність обраного автором методу біотестування за допомогою приладу "Біотестер-2". Надано рекомендації щодо адаптації методів біотестування та використання їх наслідків для еколого-гідрогеологічного картування та моніторингу геологічного середовища з урахуванням гідрогеологічних умов. Обгрунтовано засоби застосування біотестування у комплексі з традиційними методами, а в окремих випадках - для коректування та об'єктивної інтерпретації наслідків останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8с51
Шифр НБУВ: РА311436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єрмакова Л. Г. 
Клініко-лабораторна характеристика основних стоматологічних захворювань та мікробної колонізації порожнини рота у хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Г. Єрмакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено структуру, поширеність, інтенсивність та особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від туберкульозного процесу. Визначено рівень стоматологічної допомоги й обгрунтовано обсяг лікувально-профілактичних заходів таким хворим залежно від типу туберкульозного процесу. З'ясовано особливості мікробіоценозу порожнини рота з урахуванням кількісних показників обсіменіння різних біотипів порожнини рота. Встановлено наявність Mycobacterium tuberculosis у біотопів порожнини рота у хворих на туберкульоз легень, що свідчить про постійну небезпеку інфікування лікаря-стоматолога в процесі надання стоматологічної допомоги. Доведено наявність порушень властивостей ротової рідини у хворих залежно від типу туберкульозного процесу та значимість виявлених порушень у формуванні основних стоматологічних захворювань. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень обгрунтовано обсяг необхідних лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню та прогресуванню стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від типу туберкульозного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-3 + Р542-37
Шифр НБУВ: РА385799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єрмакова О.С. 
Обгрунтування та розробка раціональної технології сухого волочіння з поточним деформуванням сталевої заготовки у роликовому окалиновідламувачі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.С. Єрмакова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено раціональні режими волочіння з поточним використанням роликового окалиновідламувача із забезпеченням мінімізації енерговитрат процесу. Розглянуто методи визначення силових умов видалення окалини з поверхні заготовки з врахуванням фізичних і технологічних особливостей даного процесу, результуючої деформації подовження (зменшення перетину) заготовки після її виходу з роликів окалиновідламувача. Проаналізовано вплив розмірів роликового окалиновідламувача на силові та деформаційні умови, а також на якість очистки поверхні заготовки від окалини. Експериментально визначено коефіцієнт тертя на контакті поверхні ролика та заготовки. Досліджено вплив часток окалини в мильному технологічному мастилі на антифрикційну ефективність під час волочіння. Розроблено пристрій тонкої очистки заготовки від залишкової окалини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622-11 +
Шифр НБУВ: РА342494

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Єрмакова І.А. 
Особливості динамічного ущільнення грунтових сумішей з використанням відходів гірничого виробництва - "хвостів": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / І.А. Єрмакова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 24 с. — укp.

Запропоновано методику підвищення ефективності та покращання якісних показників проектування та будівництва насипів і зворотних засипок. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень динамічного ущільнення грунтових сумішей (ГС) з використанням відходів гірничого виробництва - "хвостів", визначено їх оптимальний склад для влаштування земляних споруд (ЗС). Розроблено метод нормування фізико-механічних характеристик ГС оптимального складу в процесі проектування ЗС на підставі встановлення взаємозв'язку між її фізичними та механічними характеристиками з урахуванням генетичних особливостей складових. Описано математичну модель процесу ущільнення грунтів для суміші "хвостів" з домішкою суглинку, яка розглядається на етапах формування як ідеально пружне, пружно-пластичне та в'язко-пластичне середовище за умов процесів її дилатансії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.3 + Н581.3
Шифр НБУВ: РА343009

Рубрики:

      
6.

Єрмакова О. А. 
Підвищення конкурентоспроможності приморських регіонів України на основі кластерної моделі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. А. Єрмакова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано концептуальний підхід щодо підвищення конкурентоспроможності регіону. Вдосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності функціонування кластеру в регіоні. Доведено доцільність застосування кластерної моделі щодо розвитку морегосподарського комплексу приморських регіонів України, а також трьохрівневої моделі інтеграції приморських регіонів. Класифіковано задачі кластерної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31-13
Шифр НБУВ: РА375281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єрмакова І. П. 
Підготовка майбутнього вчителя суспільствознавчих дисциплін до використання дослідницької технології у професійній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. П. Єрмакова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено провідні підходи до проблеми професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя суспільствознавчих дисциплін. Обгрунтовано організаційно-педагогічні умови відповідної підготовки, що забезпечать формування готовності до використання дослідницької технології у майбутній професійній діяльності, компоненти, показники та рівні зазначеної готовності. Розроблено та впроваджено в навчальний процес університету курс "Дослідницька технологія навчання у суспільствознавчій освіті", конкурс студентських досліджень "Науковий дебют", наскрізну програму педагогічної практики, спрямованої на набуття досвіду використання дослідницької технології на уроках з суспільствознавчих курсів, методичні рекомендації для викладачів, апробовано методики збагачення змісту та форм організації дисциплін професійно-педагогічного циклу теорією та досвідом дослідницького підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С. р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єрмакова Т.С. 
Проблема формування здорового способу життя старшокласників у вітчизняній педагогіці (друга половина XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т.С. Єрмакова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито витоки ідеї формування здорового способу життя (ЗСЖ) школярів у світовій педагогічній думці. Обгрунтовано етапи (1950 -1960-ті рр. - етап постановки питань формування ЗСК школярів як педагогічної проблеми, 1970 - 1980-ті рр. - етап інтенсивного розвитку науково-методичних засад формування ЗСЖ старшокласників, 1990-ті рр. - етап розвитку уявлень про формування ЗСЖ учнів як системи, заснованої на гуманістичних засадах) та виявлено провідні тенденції розвитку проблеми формування ЗСЖ старшокласників у вітчизняній педагогіці досліджуваного періоду. Узагальнено досвід (напрями, форми, методи, засоби) формування ЗСЖ старшокласників у другій половині XX ст. та визначено перспективи його використання в сучасній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63/64 + Ч421.354.5
Шифр НБУВ: РА374901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Єрмакова Н.О. 
Психологічні особливості становлення довіри до себе в юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Єрмакова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено суть, роль, структуру довіри до себе в юнаків. Вивчено психологічні особливості її становлення, критерії, показники вимірювання, активізації умов, шляхів і засобів впливу на підсилення інтенсивності в них цієї соціальної установки. Проаналізовано науково-теоретичні концепції та підходи до вивчення проблеми довіри у зарубіжній і вітчизняній психології. Визначено зміст і структуру (ефективну, когнітивну і поведінкову компоненти) довіри до себе, критерії її діагностування (самосприйняття, самоцінність, самоприхильність) та рівні прояву у юнацькову віці. Апробовано систему роботи з підсилення інтенсивності довіри до себе через створення психолого-педагогічних умов впливу на неї засобами психокорекції. На підставі кількісного та якісного аналізів результатів цієї апробації доведено ефективність використання даної програми у навчально-виховному процесі як чинника особистісного зростання студентів юнацького віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА355356

Рубрики:

      
10.

Єрмакова О. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень у шахтарів вугільних шахт (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Єрмакова ; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". — К., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійного генезу. З'ясовано механізми формування дихальної недостатності у шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Визначено найбільш інформативні критерії діагностики цього захворювання у працівників за впливу вугільно-породного пилу. Вивчено інформативність для діагностики ХОЗЛ професійного генезу методу респіросонографії. З'ясовано ефективність антигомотоксичної терапії у системі лікування таких хворих. Удосконалено систему диспансерного нагляду за пацієнтами з підозрою на ХОЗЛ і груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пророченко Т. І. 
Особливості розвитку та продуктивність ріпаку ярого (Brassica napus f. annua D. C.) залежно від елементів технології вирощування в Правобережному Лісостепу / Т. І. Пророченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливого наукового завдання з удосконалення елементів технології вирощування для реалізації біологічного потенціалу продуктивності сортів та гібридів ріпаку ярого у Правобережному Лісостепу. У дисертації обґрунтовано та вперше встановлено елементи технології вирощування сортів і гібридів ріпаку ярого для умов Правобережного Лісостепу шляхом експериментального визначення оптимальної ширини міжрядь, норм висіву та удобрення. Визначено комплексний вплив погодних умов, особливостей сортів і гібридів, норм висіву насіння та ширини міжрядь на фотосинтетичну активність посівів у процесі вегетації. Виявлено залежність елементів структури врожаю та якісних показників насіння ріпаку ярого від елементів технології вирощування. Одержаний та узагальнений на основі економічного та енергетичного аналізів матеріал дає змогу рекомендувати до впровадження у виробництво в умовах Правобережного Лісостепу елементи технології вирощування, що забезпечать формування урожайності ріпаку ярого на рівні 3,5–4,0 т/га.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific problem of improving the elements of cultivation technology for the implementation of the biological potential of productivity of varieties and hybrids of rape rake in conditions of the Right Bank Forest-steppe of Ukraine. In the dissertation, elements of growing technology of spring rape varieties and hybrids for conditions of the Right Bank Forest-steppe of Ukraine were substantiatedand first established by experimentally determining of optimal sowing methods, seeding rate and fertilizing. Complex influence of weather conditions, features of varieties and hybrids, seeding rates and sowing methods on photosynthetic activity of sowings in the process of vegetation is determined. Dependence of yield structure elements and qualitative indices of rape seed from growing technology elements was established. The obtained and generalized material on the basis of economic and energy analyzes makes it possible to recommend to the introduction into production in the conditions of the Right Bank Forest-steppe elements of cultivation technology, which will ensure the formation of yield of rape in a level of 3,5–4,0 t/ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Білоус О. Ю. 
Державне регулювання трансферу наукових знань як чинник інноваційного розвитку національної економіки / О. Ю. Білоус. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної проблеми розробки та обґрунтування теоретико-методичних положень та науково-практичних рекомендацій щодо державного регулювання трансферу наукових знань як чинника інноваційного розвитку національної економіки.Обґрунтовано теоретико-концептуальні засади трансферу наукових знань в умовах формування економіки знань, розроблено інтерактивну модель регулювання трансферу наукових знань.Здійснено оцінку трансферу знань як інтерактивної діяльності та оцінку ефективності бюджетних витрат на науку, на основі чого виявлено резерви збільшення обсягу реалізованої інноваційної продукції в Україні.Розроблено концептуальні засади державного регулювання трансферу наукових знань, зокрема, систему інструментів стимулювання взаємодії стейкхолдерів трансферу знань; запропоновано заходи і пропозиції щодо удосконалення регулювання трансферу наукових знань в економіку України, розглянуто шляхи удосконалення моніторингу трансферу наукових знань в Україні як інструмент підвищення ефективності його державного регулювання.^UThe thesis is devoted to the decision of an actual problem of development and substantiation of theoretical and methodical positions and scientific and practical recommendations concerning the state regulation of scientific knowledge transfer as the factor of innovative development of the national economy.Conceptual bases of research of the scientific knowledge transfer in the conditions of formation of the knowledge economy are substantiated, in particular, modern theoretical approaches to the formation of a knowledge economy; theoretical approaches to the transformation of the field of scientific research during the transition to the knowledge economy; typology of types of knowledge and emphasis on the special role of tacit knowledge; the evolution of models of the innovation process during the transition to the knowledge economy.A linear and interactive models of the state regulation of scientific knowledge transfer into the national economy are developed, which are based on the nature, types and characteristics of the knowledge that is transferred, characteristics of the process of knowledge creation and transfer, mechanisms and channels of knowledge transfer, approaches to state regulation of the of scientific knowledge transfer.An assessment of knowledge transfer as interactive activity was carried out by assessing the cooperation of scientific institutions and enterprises, assessment of the state of the transfer of scientific knowledge created at the expense of budget funds, assessment of the activities of technology transfer offices, assessment of the state of knowledge transfer in scientific institutions and higher education institutions.The evaluation of the efficiency of investments in the scientific sphere was carried out on the basis of the "expenditure-output" model of the "knowledge production function", based on which the reserves for increasing the volume of sold innovative products in Ukraine are identified.The main factors determining the use of a system of tools for stimulating the transfer of scientific knowledge to the national economy based on an interactive model have been identified, which include: levels of regulation (supranational, national, regional, institutional); knowledge transfer channels (protection of intellectual property rights, joint research, mobility of scientists, creation of spin-off companies); the latest regulatory trends (digital transformation, moving away from linear models of regulation to interactive ones, moving away from static in favor of dynamic practices); diversification of tools (depending on the competitive advantages of the country, scientific sphere, industries).Based on the systematization of tools for stimulating the interaction of stakeholders in the transfer of scientific knowledge, the system of regulating the transfer of scientific knowledge to the economy of Ukraine was analyzed, and measures for its improvement were proposed based on the interactive model of knowledge transfer.It was established that the improvement of activities in the field of scientific knowledge transfer in Ukraine should take place through the implementation of the provisions of the interactive model of regulation, which consists in the introduction of financial and regulatory stimulation of the interaction of knowledge transfer stakeholders, as well as a system of tools for creating a favorable environment for the exchange and joint creation of knowledge.The analysis of the system of evaluation and monitoring of scientific knowledge transfer in Ukraine showed the dominance of narrow views on the transfer of knowledge; great importance is given to the measurement of knowledge transfer by means of transferred intellectual property rights. In this regard, it is proposed to join the pan-European integrated system of knowledge transfer assessment, which will create incentives for scientific institutions to develop this activity according to the highest global standards, move away from the linear model of knowledge transfer, increase economic efficiency and return on science.Key words: scientific knowledge transfer, innovative development of national economy, state regulation of the scientific knowledge transfer, interactive model of the scientific knowledge transfer regulation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського