Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124052044<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Копилов С.А. 
Українська історична славістика нового часу: витоки, становлення і етапи розвитку : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.А. Копилов ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

З'ясовано всі компоненти історіографічного процесу, які відображають витоки наукового підходу до історії слов'янських народів, становлення української історичної славістики нового часу та етапи її розвитку. Проаналізовано чинники формування поглядів українського історичного письменства раннього нового часу на проблеми минулого слов'янських народів. Визначено форми та прояви зовнішніх впливів на них. Реконструйовано процес рецепції слов'янського світу в українській історіографії доби існування Української козацької держави та з'ясовано ступінь її впливу на започаткування наукового вивчення історії слов'янських народів наприкінці XVIII ст. Здійснено спробу виявити наукові та політико-ідеологічні чинники зародження академічного інтересу до минулого південних і західних слов'ян, передумов виникнення та формування концепцій їх історії. Також проаналізовано вплив суспільно-політичних факторів й політики Російської імперії щодо країн Центральної та Південно-Східної Європи на розвиток української історичної славістики у контексті історіографічного процесу й заснування слов'янознавчих центрів в Україні. Визначено головні етапи розвитку вітчизняної історичної славістики нового часу та з'ясовано характерні напрями, тематику та методологію досліджень, а також охарактеризовано погляди українських істориків-славістів, їх методологічні засади та внесок у дослідження ключових проблем давньої та середньовічної історії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(49=СЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА344296


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського