РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000842304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шматенко О. П. 
Кінетика (in vivo) вивільнення активних фармацевтичних інгредієнтів із лікарського засобу під умовною назвою АМО-золь / О. П. Шматенко, Л. Л. Давтян, В. О. Тарасенко, Р. Л. Притула, Д. В. Вороненко, Д. В. Дроздов, Я. Р. Андрійчук, Н. О. Козіко // Укр. журн. військ. медицини. - 2021. - 2, № 4. - С. 130-139. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - проведення фармакокінетичних досліджень методом in vivo щодо ізолювання та виявлення бензокаїну та мірамістину в крові щурів із використанням однокамерної фармакокінетичної моделі. При проведенні експериментальних досліджень матеріалами слугували активні фармацевтичні інгредієнти - офлоксацин, бензокаїн, мірамістин, а також допоміжні речовини - натрій-карбоксиметилцелюлоза, метилцелюлоза, полівініловий спирт, полівінілпіролідон, пропіленгліколь, гліцерин, поліетиленоксид-400, спирт етиловий, кислота лимонна моногідрат, хладон-134а. Методами in vitro встановлювали порядок кінетичної реакції для вибору моделі визначення фармакокінетичних параметрів методом in vivo. Фармакокінетичні параметри ЛЗ АМО-золь досліджували у крові білих щурів лінії Вістар після його одноразового нанесення на модельну рану. Ізолювання активних фармацевтичних інгредієнтів (бензокаїн, мірамістин) проводили за допомогою хромато-масспектрометра Agilent 6850/5973N виробництва Agilent Technologies, колонка кварцева капілярна НР-5MS 0,25 мм х 30 м. Температура: інжектора - 250 <^>oC, інтерфейса масспектрометра (Transfer line) - 280 <^>oC, джерела іонів - 230 <^>oC, квадруполя - 150 <^>oC. Режим іонізації - електронний удар, енергія електронів - 70 еВ, напруга електропомножувача - на 106 В більше ніж при Autotune. Діапазон сканування 40 - 550 а.о.м. Режим програмування температури термостата: 90 <^>oC - 2 хв. потім підйом до 300 <^>oC зі швидкістю - 20 <^>oC/хв, та витримування при цій температурі 10 хв. Швидкість газу носію (гелію) - 1,0 мл/хв. Режим вводу проби - 2 мкл без поділу потоку. З метою проведення фармакокінетичних досліджень методом in vivo щодо ізолювання та виявлення бензокаїну та мірамістину в крові щурів використо однокамерну фармакокінетичну модель. Розраховані значення констант ke і kа, показали, що аплікаційне нанесення ЛЗ на тканини піддослідних щурів являє приклад фліп-флоп феномену, так як константа швидкості елімінації більше (0,022 1/хв) константи швидкості їх всмоктування (0,007 1/хв), і змінює своє положення по відношенню до моменту часу tmax, що відповідає рівності параметрів швидкостей елімінації та всмоктування. Визначено, що при введенні ЛЗ, що містять 12,5 мкг/г бензокаїну і 1,25 мкг/г мірамістину, максимальна концентрація у крові (0,052 мкг/мл) спостерігається для бензокаїну через 30 хв і 0,072 мкг/мл через 240 хв для мірамістину. Розрахований кліренс, який для бензокаїну складає 0,00011 мл/(хв-г), а для мірамістину 0,000112 мл/(хв-г) відповідно. В клінічних умовах кліренс слугує для розрахунку дози, необхідної для підтримки рівноважної концентрації ЛЗ у крові, тобто підтримуючої дози. Визначений об'єм розподілу, який слугує для розрахунку навантажувальної дози препарату, що необхідно для досягнення його потрібної концентрації в крові. Для даної моделі об'єм розподілу ЛЗ в організмі і для бензокаїну, і для мірамістину складає 0,005 мл/г відповідно.



Шифр НБУВ: Ж101844 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського