РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000840021<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Riabokon O. V. 
A case of severe COVID-19 and influenza co-infection = Випадок важкої ко-інфекції COVID-19 і грипу / O. V. Riabokon, O. O. Furyk, K. V. Kalashnyk // Запоріз. мед. журн. - 2023. - 25, № 5. - С. 477-482. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Мета роботи - проаналізувати випадок тяжкого перебігу ко-інфекції COVID-19 і грип у пацієнтки віком 48 років. Проаналізовано клінічний перебіг, особливості діагностики та лікування хворої С. Віком 48 років, яка перебувала на стаціонарному лікуванні в КНП "Обласна інфекційна клінічна лікарня" ЗОР у період з 29.01.2023 до 17.02.2023 рр. з приводу тяжкого перебігу ко-інфекції COVID-19 та грип. Діагноз COVID-19 підтверджено виділенням у носоглотковому слизу Ag SARS-CoV-2 імунохроматографічним методом, а діагноз грип - виділенням РНК вірусу грипу тип А методом полімеразної ланцюгової реакції. Під час обстеження та лікування пацієнтки дотримувалися чинних нормативних документів. У невакцинованої пацієнтки віком 48 років, яка належить до групи ризику внаслідок наявності коморбідної патології (гіпертонічна хвороба 2 ст., цукровий діабет 2 типу, ожиріння 2 ст.), розвинувся тяжкий перебіг ко-інфекції COVID-19 та грип А, що ускладнилася тяжким гострим респіраторним дистрес-синдромом уже на 6 день хвороби. Діагноз COVID-19 підтверджено швидким тестом на виявлення Ag SARS-CoV-2, тому одразу почали лікування COVID-19, призначивши ремдесивір, дексаметазон, антикоагулянти. Втім, на тлі терапії стан хворої погіршився - спостерігали швидке прогресування гострої дихальної недостатності. Чіткі клініко-лабораторні ознаки "цитокінового шторму" зумовили необхідність призначити тоцилізумаб на 7 добу хвороби. Лабораторне підтвердження грипу А методом ПЛР на 8 добу хвороби спричинило призначення осельтамивіру. Повне етіологічне розшифрування діагнозу дало змогу призначити комбіноване противірусне лікування, що в поєднанні з своєчасним додаванням до терапії тоцилізумабу сприяло позитивній динаміці вже через п'ять діб лікування з наступним поліпшенням стану пацієнтки. Висновки: наведене клінічне спостереження демонструє тяжкий перебіг ко-інфекції COVID-19 і грип у нещепленої пацієнтки віком 48 років, яка належить до групи ризику через наявність коморбідної патології. Завдяки точній діагностиці ко-інфекції призначили оптимальне комбіноване противірусне лікування, що в поєднанні з корекцією імунотропного лікування сприяло позитивній динаміці вже через п'ять діб, надалі спостерігали покращення стану пацієнтки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського