РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Guralchuk Zh. Z. 
Participation of autophagy in the response of plants to the action of abiotic stressors = Участь аутофагії у реакції рослин на дію абіотичних стресорів / Zh. Z. Guralchuk, D. S. Gurianov // Фізіологія рослин і генетика. - 2023. - 55, № 5. - С. 395-416. - Бібліогр.: 153 назв. - англ.

Розглянуто процеси, пов'язані з аутофагією рослин, її значення для функціонування рослин за оптимальних і стресових умов. Аутофагія є складним висококонсервативним процесом, активність якого знаходиться на базовому рівні за оптимальних умов та індукується за стресових. Вона є одним із ключових процесів адаптації рослин до дії несприятливих чинників середовища. Описано активацію аутофагії у рослин у відповідь на дію різних абіотичних чинників (високих і низьких температур, засолення, посухи, нестачі поживних речовин, гербіцидів). Обговорено механізми регуляції аутофагії, пов'язані з посттрансляційними модифікаціями білків, необхідних для активації та прогресування аутофагії, регуляцією транскрипції та фітогормональною сигналізацією. Підкреслено значення активації аутофагії для видалення пошкоджених органел і реутилізації поживних речовин, необхідних для функціонування і виживання рослин за дії абіотичних чинників. Зроблено припущення щодо можливої участі аутофагії в індукованому гербіцидами патогенезі. Зазначено, що роль аутофагії в індукованому гербіцидами патогенезі, з одного боку, може бути пов'язана з її участю у регуляції програмованої загибелі клітин (ПЗК), з іншого - з послабленням їх дії, зумовленим гомеостатичною резистентністю рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського