РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000836426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Krushynska N. 
Effect of running classes on the stress level of combatants = Вплив занять бігом на рівень стресу в учасників бойових дій / N. Krushynska, I. Kohut, S. Matveev, M. Jagiello // Slobozhanskyi Herald of Science and Sport. - 2022. - 26, № 3. - С. 83-87. - Бібліогр.: 86 назв. - англ.

Повномасштабна війна в Україні чинить значний психологічний і фізичний вплив на учасників бойових дій (УБД). Одним із негативних наслідків війни є бойовий стрес, який супроводжується дією стрес-факторів, що негативно впливають на психологічне та фізичне здоров'я, яке в подальшому знижує процес соціалізації до мирного життя. Разом із тим, досліджень, що висвітлювали б вирішення цих питань за допомогою адаптивної фізичної культури (АФК) недостатньо, що підтверджує актуальність обраної теми. Мета роботи - визначити вплив занять бігом на учасників бойових дій, які мають наслідки бойового стресу. Дослідження здійснювались на базі Національної ради спортивної реабілітації захисників України в м. Київ. У ньому брали участь 40 учасників бойових дій. Під час проведення дослідження застосовувались наступні методи: теоретичний аналіз та узагальнення наукової та методичної літератури, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. По завершенню педагогічного експерименту, в учасників бойових дій визначено рівень стресу за "Модифікованою методикою на визначення рівня стресу Л. Рідера", до занять бігом і після. Виходячи з даних після дослідження встановлено, що на початковому етапі у 77 % УБД був високий рівень стресу, а в 13 % - середній рівень стресу. На 2 етапі після використання АФК (впродовж 1 року) було знижено рівень стресу в УБД до 50 % - середній, 50 % - низький, що показує ефективність використання АФК (заняття бігом). Висновки: визначено рівень стресу за "Модифікованою методикою рівня стресу за Л. Рідера" та показано позитивний вплив занять бігом. Запропоновано заходи, що сприятимуть зниженню рівня стресув УБД. Динаміка результатів свідчить про стабільність зниження рівня бойового стресу за допомогою бігу, що підтверджує доцільність організації тренувального процесудля УБД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 с1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського