РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
Association between calprotectin and volatile fatty acids in patients with inflammatory bowel diseases = Асоціація кальпротектину з летючими жирними кислотами у хворих із запальними захворюваннями кишечника / Yu. M. Stepanov, I. A. Klenina, O. M. Tatarchuk, M. V. Stoikevych, T. S. Tarasova, N. S. Fedorova, O. P. Petishko // Запоріз. мед. журн. - 2023. - 25, № 2. - С. 142-146. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити вміст кальпротектину та летючих жирних кислот (ЛЖК) у калі хворих із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК). Обстежено 61 хворого на ЗЗК, які перебували на лікуванні в відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України". Серед пацієнтів 33 (54,1 %) чоловіки і 28 (45,9 %) жінок віком від 20 до 66 років (середній показник - 41,80 +- 1,14 року). Обстежених поділили на дві групи: I група - 46 хворих на неспецифічний виразковий коліт (НВК), II група - 15 пацієнтів із хворобою Крона (ХК). Контрольна група - 10 практично здорових людей (донорів). Кальпротектин у зразках калу визначали за допомогою набору фірми "Immundiagnostik" (Germany). Визначення летючих жирних кислот у калі здійснили за допомогою апаратно-програмного комплексу для медичних досліджень, застосувавши газовий хроматограф Хроматэк-Кристалл 5000. Встановлено вірогідне підвищення вмісту фекального кальпротектину. Його кількість залежала від нозології захворювання та була більшою в пацієнтів із НВК (підвищення в 3,5 раза (p << 0,05) порівняно з хворими на ХК). Виявлені зміни супроводжувалися підвищенням вмісту пропіонової (С3) кислоти та зниженням оцтової (С2), масляної (С4) кислот у копрофільтраті обстежених. Виявлений дисбаланс у вмісті ЛЖК у калі пацієнтів призводив до підвищення суми жирних кислот, що було більш вираженим у пацієнтів із ХК. Встановлено зв'язок між рівнем кальпротектину та вмістом ЛЖК у калі. Так, кореляційний аналіз показав у хворих на ЗЗК зв'язок рівня кальпротектину із вмістом пропіонової кислоти (r = 0,370; p = 0,046). Висновки: під час активного запалення кишечника спостерігають підвищення вмісту фекального кальпротектину та зниження ЛЖК (оцтової та масляної кислот) у фекаліях відповідно до ступеня активності захворювання. Отже, ці показники можна використовувати для оцінювання ефективності терапії.



Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського