РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nazarova O. S. 
Computer modeling of electromechanical system of two-speed elevator = Комп'ютерне моделювання електромеханічної системи двошвидкісного ліфта / O. S. Nazarova, V. V. Osadchyy, S. S. Shulzhenko // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2022. - 5, № 2. - С. 133-142. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Сьогодні ліфтове виробництво в Україні потребує інноваційних рішень та змін, бо більшість обладнання, що знаходиться в експлуатації, побудовано та змонтовано ще у 70 - 80-х роках минулого століття. Зважаючи на високу ціну нових лебідок, що керуються частотними перетворювачами та складність обслуговування, альтернативним варіантом залишається пошук модернізації та вдосконалення існуючих ліфтових лебідок. Не менш важливим етапом експлуатації є діагностика. Своєчасне виявлення пошкоджень і прогнозування майбутніх відмов надають змогу забезпечити якісну роботу протягом усього терміну експлуатації, а також зменшити витрати бюджетних коштів на складні ремонти. Комп'ютерне моделювання у сучасному світі відіграє важливу роль як під час проєктування нового ліфта, так і протягом експлуатації. Завдяки досить простим та зрозумілим програмам є можливість відтворити не тільки стандартні режиму роботи механізмів, а й виконати розрахунки майбутніх можливих несправностей. Використання візуалізації полегшує сприйняття інформації для операторів, інженерів та інших користувачів, причетних до цього. Наведено комп'ютерну модель двошвидкісного ліфта з асинхронним двигуном і редукторною лебідкою. Для досліджень використано програмне забезпечення Matlab/Simulink, яке є інтуїтивним у використанні та, у повному сенсі цього слова, інформативним. Побудована модель ліфта має зворотній зв'язок по розрахованому завантаженню кабіни. Останнє визначається з перехідних процесів під час пуску двигуна та впливає на точність позиціювання при зупинці. Знайдено залежності впливу ступеня завантаження кабіни на точність позиціювання. На другому етапі додано параметр напруги живлення мережі. Зміна цього параметра в межах +- 10 % вплинула на попередні розрахунки ступеня завантаження та погіршило точність майже втричі. При цьому більшість показників (75 %) відповідають вимогам міжнародних стандартів EN 81-20: 2014 із похибкою позиціювання у діапазоні +- 10 мм. У подальших дослідженнях планується використання отриманих результатів для зменшення чутливості алгоритму розрахунку ступеня завантаження кабіни до зміни напруги живлення та забезпечення необхідної точності позиціювання у всьому діапазоні навантаження кабіни за зміни напруги живлення +- 10 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: О923.1-082

Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського