РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000834186<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sinchuk I. O. 
Modeling tools for improving energy efficiency of water drainage complexes at iron ore underground mines = Моделювання засобів підвищення енергоефективності водовідливних комплексів залізорудних шахт / I. O. Sinchuk, A. B. Somochkyn, K. V. Budnikov, S. V. Somochkyna, V. D. Baranovskyi, O. V. Danilin // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2022. - 5, № 1. - С. 40-51. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Факт природної присутності вод у гірничих підземних виробках створює значні складнощі в процес видобутку корисних копалин шахтним способом і потребує постійного водовідведення - відкачування цих вод на денну поверхню в спеціальні водосховища. Для цього використовуються так звані головні водовідливні комплекси. Процес водовідведення шахтних вод є енергозатратним. Тому необхідність зменшення енергоємності головні водовідливні комплекси виглядає задачею актуальною та поки що невирішеною. Для системоутворювального кінцевого вирішення цієї задачі потрібно перш за все оцінити відомі, засоби підвищення енергоефективності комплексів відведення підземних вод згідно рівнів досяжності їх ефективності. Це необхідно для процесу подальшої форматизації наукового пошуку варіантів із достатнім рівнем ефективності. Ефективним і доступним заходом з отримання превентивних і близьких до реальних результатів, є моделювання процесів відкачування вод, включаючи електроенергетичні процеси в цих технологічно складних видах споживачів електричної енергії. Безумовно, що рівень адекватності отриманих результатів моделювання буде залежати від відповідності величин вхідних параметрів моделі до їх реальних значень. Маючи таку модель електроенергетичної системи, як комплекс відведення підземних вод на денну поверхню, та використовуючи її як опорний варіант для моделювання, можливо отримати необхідні результати як для розробки заходів енергоефективного керування привідними електромеханічними комплексами, так і для розбудови ефективної структури всього водовідливного комплексу. Саме в такому ракурсі і побудовано методологію досліджень, хід їх виконання й аналіз отриманих результатів. Моделювання рівнів ефективності використання деяких сучасних тенденцій удосконалення роботи водовідвідних комплексів залізорудного підземного виробництва надало змогу ранжувати їх за рівнями реалізації, починаючи з застосування регульованих електроприводів і закінчуючи оптимізацією режимів їх роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського