РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sinchuk O. N. 
Informational aspects at model of power consumption by main drainage facilities of iron-ore mining enterprises = Інформаційні аспекти моделі споживання електричної енергії головними водовідливними комплексами залізорудних підприємств / O. N. Sinchuk, R. Strzelecki, I. O. Sinchuk, A. I. Kupin, T. M. Beridze, K. V. Budnikov // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2021. - 4, № 4. - С. 341-353. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження варіативних інформаційних підходів до моделювання споживання електричної енергії головними водовідливними комплексами (ВВК) гірничорудних підприємств з підземним способом видобутку залізної руди (шахти, рудники тощо). Сформовано методичні рекомендації щодо використання розроблених моделей. Досліджено загальні методологічні підходи щодо формування моделей, в яких пов'язані як показники споживання електричної енергії ВВК, так і відповідні вартісні показники. Доведено доцільність логістики формування системи моделей, а саме поєднання класичного багатофакторного регресійного моделювання з застосуванням сучасних цифрових методів моделювання - автоматизованими системами керування (АСК) ВВК. Визначено принципи побудови нечітких регуляторів, а також алгоритми їх роботи в умовах багатоканального управління. Запропоновано вдосконалений варіант на основі застосування нечіткої логіки та кореляційного аналізу - алгоритми роботи "АСК електро- та енергоспоживання". Наведено приклад розбудови "дорожньої карти" реалізації побудови узагальненого алгоритму АСК енергетичними потоками для двох актуальних наразі випадків: за вибіркового тарифу з обмеженнями на добове енергоспоживання на підставі угод, та за змінного тарифу. Виявлено, що використання погодинного тарифу з умовним розподілом його на ("Ніч/Пік") замість триставкового ("Ніч/Напів пік/Пік") одноразово призводить до збільшення добових витрат на спожиту електроенергію на майже 13 відсотків за одноканального регулювання потоком руди та, відповідно, на 7 відсотків за двоканального управління потоком руди та водовідливом одночасно. Застосування нечітких регуляторів надає змогу мінімізувати ці втрати.


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського