РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mazurenko J. 
Study of Li-Al ferrites by nuclear magnetic resonance, UV-spectroscopy, and Mossbauer spectroscopy = Дослідження Li-Al феритів методами ядерного магнітного резонансу, UV спектроскопії і мессбауерівської спектроскопії / J. Mazurenko, L. Kaykan, A. Zywczak, V. Kotsyubynsky, Kh. Bandura, M. Moiseienko, A. Vytvytskyi // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 2. - С. 02020-1-02020-9. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

У роботі представлено результати досліджень літієвих феритів, заміщених іонами алюмінію за допомогою методів ядерного магнітного резонансу (NMR), мессбауерівської спектроскопії та за допомогою вібраційного магнетометра зразків за кімнатної температури. Результуючий магнітний момент системи залежить як від вмісту заміщуючого елемента, так і від селективного входження в A чи B підгратку. Катіони Al<^>3+ і Li<^>+ переважно займають октаедричні (B) позиції, тоді як Fe<^>3+ розподілено по обох позиціях. Впровадження Al<^>3+ в B-позиції понижує інтенсивність IFNMR амплітуди ехо. Більше того, збільшення вмісту алюмінію зменшує значення магнітного надобмінного поля і спричиняє швидке зростання парамагнітної компоненти (дублет на мессбауерівських спектрах). Зменшення намагніченості насичення призводить до зменшення інтенсивності сигналу. Одержані результати показали, що NMR і мессбауерівська спектроскопія є доповняльними методиками для опису магнітних властивостей Li-Al феритів в широкому околі частот. Дослідження деградації метилену синього у водному середовищі показали, що синтезований ферит здатний витупати як фотокаталізатор, що працює у видимому діапазоні освітлення. Показано, що оптична ширина забороненої зони і коефіцієнт деградації знаходяться в оберненій залежності.



Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського