РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yukhymchuk V. O. 
Surface-enhanced Raman scattering of As2S3 and Se thin films formed on Au nanostructures = Поверхнево-підсилене раманівське розсіювання As2S3 та Se тонких плівок, сформованих на Au наноструктурах / V. O. Yukhymchuk, V. M. Rubish, V. M. Dzhagan, O. M. Hreshchuk, O. F. Isaieva, N. V. Mazur, M. O. Durkot, A. A. Kryuchyn, V. K. Kyrylenko, V. M. Novichenko, V. V. Kremenytskyi, Z. V. Maksimenko, M. Ya. Valakh // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2023. - 26, № 1. - С. 49-58. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Досліджено вплив плазмонних наноструктур (НС) на спектри раманівського розсіювання світла та структурні зміни в тонких халькогенідних плівках. Плівки As2S3 і Se товщиною кілька десятків нанометрів було осаджено за методом термічного напилення на SERS-підкладки, сформовані на основі золотих наноструктур, та, для порівняння, на скляні підкладки. Плівки на склі практично не реєструються за допомогою раманівської спектроскопії, водночас використання в ролі SERS підкладок золотих НС надає змогу надійно реєструвати спектри плівок As2S3 і Se з наявними в них усіма особливостями, які зазвичай проявляються тільки при дослідженні плівок товщиною ~1 мкм або більше. На підставі проведеного аналізу спектрів, одержаних з використанням випромінювання з різними довжинами хвиль, зроблено висновок, що основний внесок у підсилення раманівського сигналу від халькогенідних плівок надає хімічний механізм SERS. Варіювання параметрів SERS підкладок для налаштування положення плазмонної смуги в резонанс зі збуджуючим випромінюванням надає змогу збільшити внесок плазмонного підсилення. Окрім ефекту підсилення, локалізований плазмонний резонанс у золотих НЧ викликає локальне нагрівання халькогенідної плівки навколо НЧ, що може приводити до локальних структурних перетворень, які можна контролювати за допомогою раманівських спектрів.



Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського