РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балтремус В. Є. 
Соціалізація старших підлітків у демократичних школах / В. Є. Балтремус // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано характеристику старшого підліткового віку і розглянуто певні особливості цієї вікової категорії в контексті успішної соціалізації старших учнів у демократичних школах. Насамперед представлено базову інформацію щодо особливостей старшого підліткового віку, як-от біологічні, психологічні та соціологічні характеристики. Ключові тези сформульовано на основі праць В. Кутішенко та Н. Ліфарєвої. Висвітлено підходи деяких закордонних дослідників до характеристики старшого підліткового віку. Описано особливості когнітивного розвитку старших підлітків. Розглянуто реалізацію особистісного потенціалу, що проявляється не в основних, а в другорядних формах діяльності, а також окреслено нові тенденції у поведінці старших підлітків. Охарактеризовано вікову сегрегацію як важливу особливість старшого підліткового віку. Наголошено, що підлітковий вік - це етап формування самосвідомості, власного світогляду та прийняття відповідальних рішень. Обгрунтовано, по-перше, що самосвідомість - це цілісне уявлення про себе, емоційне ставлення до себе, самооцінка власної зовнішності, розумових, моральних, вольових якостей, усвідомлення власних достоїнств та недоліків, на основі чого виникають можливості цілеспрямованого самовдосконалення, самовиховання; по-друге, зазначено про власний світогляд як цілісну систему поглядів, знань та переконань, що грунтуються на засвоєних раніше знаннях і здатності до абстрактно-теоретичного мислення, без чого розрізнені знання не складаються в єдину систему; по-третє, зауважено про властиве старшим підліткам прагнення критично осмислити все оточуюче, ствердитися як самостійність, створити систему власних цінностей. Надано інформацію щодо демократичних шкіл, історії виникнення закладів освіти такого типу, їх основних рис, мети та особливостей. Розкрито ключові характеристики демократичних шкіл, передусім особистісно орієнтований освітній процес і демократичне управління. Проаналізовано роботу демократичних шкіл у сфері ефективної соціалізації старших підлітків, зокрема їх досвід з організації, підготовки і проведення конференцій демократичних шкіл як надійного інструменту соціалізації старших підлітків.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського