РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830748<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галуцьких Н. А. 
Сучасний стан зовнішнього боргу США / Н. А. Галуцьких, І. Л. Дідорчук, Є. Л. Кошкарьова, О. А. Шуба, А. В. Тахтаулова // Бізнес Інформ. - 2023. - № 8. - С. 43-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Останніми десятиліттями світове господарство характеризується постійним зростанням зовнішнього боргу практично всіх країн світу (виключенням є лише ті країни, до яких у інвесторів та кредиторів немає довіри), що поглиблює проблему світової заборгованості та взаємозалежність країн-кредиторів та країн-боржників. Мета роботи - аналіз сучасного стану зовнішнього боргу США як країни, яка до цього часу має бездоганну кредитну історію та високі кредитні рейтинги та водночас у багатьох публікаціях розглядається як потенційна загроза для всього світу в разі дефолту. За досліджуваний період (70 років) зовнішній борг США постійно зростав, і проведений у роботі тренд-аналіз свідчить, що це зростання продовжиться в середньостроковій перспективі. Зовнішній борг США в абсолютних величинах є найбільшим у світі, збільшившись за останні 10 років майже вдвічі. Разом із тим, серед країн, які мають найбільший показник співвідношення загального державного боргу до ВВП, США займають лише п'яте місце, адже і ВВП США мають найбільший у світі. Серед основних причин такого значного державного боргу аналітики виділяють найбільший у світі військовий бюджет, значне зниження останніми роками податків та значні витрати на подолання наслідків COVID-19. Завдяки високому рівню ВВП, високим кредитним рейтингам і статусу резервної валюти в долара США цінні папери уряду США є привабливими для інвесторів. Центральні банки інших країн, пенсійні, страхові та інвестиційні фонди все ще мають достатній рівень довіри до США та вкладають фінансові ресурси в боргові цінні папери уряду США. Перспективи зовнішнього боргу США залежать від можливостей Федеральної резервної системи внутрішніх проблем, серед яких найгострішими є зростаюча інфляції та скорочення витрат домогосподарств. Дефолт США вважається вкрай малоймовірним, але у випадку його оголошення матиме серйозні наслідки для світової економіки, створивши невизначеність не тільки для економіки США, але і для глобальної фінансової стабільності. Дефолт по зовнішніх зобов'язаннях США призведе до зниження кредитного рейтингу США, що спричинить значну волатильність світового фондового ринку, падіння фондових індексів та збільшення вартості запозичень, що, своєю чергою, значно зменшить можливості отримання кредитних ресурсів підприємствами та домогосподарствами. Падіння курсу долара США, що стане результатом оголошеного дефолту, спричинить зростання цін на сировинні товари, у тому числі, на нафту, що призведе до зростання інфляції в усьому світі. Також виникнуть проблеми з ланцюгами поставок у міжнародній торгівлі.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського