РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Розуменко А. О. 
Моніторинг знань як інструмент забезпечення якісної математичної підготовки студентів / А. О. Розуменко, А. М. Розуменко // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 3. - С. 105-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему зниження якості математичної підготовки студентів різних спеціальностей. У ході підготовки використано такі методи дослідження: порівняльний аналіз теоретичних положень, розкритих у науковій і навчально-методичній літературі; спостереження за математичною підготовкою майбутніх фахівців різних напрямів; бесіди зі студентами; узагальнення педагогічного досвіду з викладання математичних дисциплін, анкетування (239 респондентів) і статистичні методи обробки експериментальних даних (метод статистичних гіпотез). На підставі аналізу моніторингових досліджень різних рівнів зроблено висновок про те, що якість математичної підготовки майбутніх фахівців має тенденцію зниження незалежно від напряму підготовки. Наведено результати експериментального регіонального дослідження, що підтверджують цей висновок. Обгрунтовано необхідність проведення моніторингу математичних знань як одного з інструментів забезпечення більш якісної математичної підготовки студентів. Запропоновано методичні рекомендації щодо підвищення якості математичної підготовки студентів першого року навчання різних напрямів підготовки. Підтверджено, що система моніторингу має бути комплексною та проводитися на всіх рівнях управління освітою як запорука валідності, надійності, економічності, інтегрованості та практичності. Моніторинг навчальних досягнень студентів є інструментом, який надає змогу забезпечити якісну математичну підготовку майбутніх фахівців. Здійснення експериментального дослідження надало змогу виявити відсутність узгодженості результату ЗНО, шкільного середнього балу з математики та результатів іспиту з математики, що складали студенти першого року різних університетів. Для уникнення прогалин і корекції знань першокурсників доцільно організувати протягом першого семестру повторювальний курс шкільної математики, завдання якого є узагальнення та систематизація основних фактів арифметики, геометрії, алгебри та початків аналізу. Це надасть можливість покращити якість математичної підготовки студентів закладів вищої освіти.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського