РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830340<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Худояр Л. 
Принцип рівності в європейській та українській конституційній традиції XVIII-XX століть : монографія / Л. Худояр; ред.: Т. І. Бондарук; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ : Талком, 2023. - 691 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Висвітлені основні етапи генезису принципу рівності в ракурсі європейського конституціоналізму та української конституційної традиції ХVІІІ-ХХ століть. Це одна з перших спроб інтегрального аналізу принципу рівності, його особливостей, еволюції, змісту, обсягу, масштабу і міри формальної (правової) рівності з позицій сучасних методологічних підходів на різних етапах історичного розвитку. Окреслено місце та роль принципу рівності в генезисі європейського й українського конституціоналізму в руслі європейської конституційної традиції. Концептуальне оформлення конституційного принципу рівності за часом відповідає початку процесу формулювання та втілення на практиці доктрини ліберальної демократії. Розглянуто теоретичні витоки та генезис принципу рівності в європейському конституціоналізмі кінця ХVІІІ-ХХ століття. Досліджено процес становлення та трансформації принципу рівності в українській конституційній традиції цього періоду. Увагу приділено концепції принципу рівності в конституційному процесі періоду Української Центральної Ради та Директорії Української Народної Республіки. Увагу приділено принципам рівності в конституційно-правовій традиції українського національно-визвольного руху і політичної еміграції 20-80-х pp. XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) + Х809(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського