РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830119<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko I. 
Problems of transport logistіcs development іn Ukraіne under martial law = Проблеми розвитку транспортної логістики в Україні в умовах воєнного стану / I. Shevchenko, I. Klyus // Наукоєм. технології. - 2023. - № 3. - С. 325-333. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто проблеми сучасного логістичного бізнесу в Україні, проведено паралелі з основними тенденціями, що були сформовані в світі на період коронавірусу, розглянуто основні напрями логістичних потоків та шляхи їх трансформації обумовлені загального міжнародної обстановкою. В дослідженні було визначено, що в світі почала складатися так звана стратегія локалізації логістичного бізнесу, орієнтована на скупчення виробництв, транспортних компаній та особливо споживачів переважно в одному регіону з метою уникнення ризиків відриву виробництва та неможливості задоволення потреб споживачів. Світ активно переходить від концепції "вчасної доставки" до "доставки на вимогу". Це ще один крок до загальносистемної стійкості та гнучкості. Можливо, в майбутньому більш радикальний перехід від товарів до послуг полегшить навантаження на ланцюги поставок. Але зараз знову стають актуальними дебати про різні форми співпраці, такі як ніашорінг, оншорінг і перенесення бізнес-процесів в інші регіони. Крім глобальних проблеми з'явилися й інші, такі як нестача рухомого складу, який переорієнтований на військові потреби, нестача персоналу, відторгнутого війною. Проте, окремі проблеми вдалося досить швидко вирішити: 70 річна проблема різниці залізничних колій, відновлення рухомого складу за рахунок допомоги західних партнерів та волонтерів, альтернативні маршрути постачання. Таким чином, можна зазначити, що війна в Україні лише загострила ті проблеми, які назрівали в міжнародних логістичних перевезеннях протягом періоду коронавірусу. Проте, проведені дослідження показали, що український логістичний транспорт досить успішно вирішує й ці проблеми і проблеми передислокації складської мережі. Але такий підхід потребує розробки певного алгоритму узгоджених дій, що мають бути оптимізовані з урахуванням економного використання ресурсів. В подальшому вдосконалення запропонованого алгоритму можливо розглянути з точки зору оптимізації будь-яких ресурсів, що потрапляють в логістичний ланцюг, як матеріальних, фінансових, інформаційних, так і просторово-часових.


Індекс рубрикатора НБУВ: У537.0-591 + У9(4УКР)371-591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського