РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ropyak L. 
Design of a two-layer Al - Al2O3 coating with an oxide layer formed by the plasma electrolytic oxidation of Al for the corrosion and wear protections of steel = Розробка двошарового покриття Al - Al2O3 з оксидним шаром, сформованим плазмовим електролітичним оксидуванням алюмінію, для захистів криці від корозії та зношування / L. Ropyak, T. Shihab, A. Velychkovych, O. Dubei, T. Tutko, V. Bilinskyi // Progress in Physics of Metals. - 2023. - 24, № 2. - С. 319-365. - Бібліогр.: 165 назв. - англ.

Проаналізовано технології формування покриттів для захисту деталів машин і обладнання від корозії та зношування в агресивних середовищах. Розглянуто вплив режимів плазмового електролітичного оксидування (ПЕО) вентильних металічних матеріалів на будову, мікроструктуру та фізико-механічні властивості оксидних покриттів. Для вирішення цієї проблеми перспективною є розробка комбінованої технології: нанесення шару алюмінію на поверхню крицевих деталів з подальшим його ПЕО. Мета роботи - теоретичне дослідження розподілу температури у крицевому циліндрі, покритому шаром алюмінію, під час ПЕО для обгрунтування товщини шарів двошарового покриття алюміній-оксид алюмінію. Розроблено установку для ПЕО та технологічний процес формування двошарового покриття Al - Al2O3 на довгомірних деталях. Створено математичну модель нескінченного тришарового циліндра з внутрішнім коаксіальним поверхневим циліндричним джерелом тепла, що рухається з постійною швидкістю в радіальному напрямку вглиб алюмінійового шару циліндра. Модель засновано на розв'язанні крайової задачі теплопровідності з умовою ідеального теплового контакту між шарами. Під час ПЕО утворюється твердий оксидний шар, але товщина непрооксидованого шару алюмінію зменшується. Теплофізичні характеристики такого циліндра є функціями радіальної координати циліндра та часу. Під час побудови двошарового покриття доцільно використовувати результати теплових розрахунків для обгрунтування товщини прилеглого до поверхні криці шару неоксидованого алюмінію за умови забезпечення перебігу процесів взаємної дифузії на межі поділу між алюмінієм і крицею для підвищення міцності зчеплення покриття з основою за рахунок нагрівання миттєвими джерелами тепла, спричинених дією іскрових електричних розрядів у процесі ПЕО. Товщина зовнішнього суцільного шару оксиду алюмінію вибирається з умови забезпечення необхідного терміну служби деталей машин на зношування з певним збереженням. Результати проведених механічних, трибологічних випробувань і випробування на корозійне розтріскування крицевих зразків з розробленим двошаровим покриттям Al - Al2O3 показали високі його експлуатаційні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.311-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського