РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830022<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vasylyev M. O. 
Wire-feeding based additive manufacturing of the Ti - 6Al - 4V alloy. Pt. I. Microstructure = Адитивне виробництво стопу Ti - 6Al - 4V на основі подавання дроту. Ч. I. Мікроструктура / M. O. Vasylyev, B. M. Mordyuk, S. M. Voloshko // Progress in Physics of Metals. - 2023. - 24, № 1. - С. 5-37. - Бібліогр.: 66 назв. - англ.

Останніми роками адитивне виробництво (АВ) металів, також відоме як 3D-друк, виросло в значну галузь. Здатність АВ створювати деталі безпосередньо з цифрових моделей робить його чудовою альтернативою у порівнянні з традиційними виробничими технологіями, такими як фрезерування, зварювання, литво, прокатка, штампування, кування та токарне оброблення для швидкого виготовлення замовних деталей. В даний час розроблено ряд різних порошкових і дротяних AB-технологій 3D-друку металів. Було відзначено низку потенційних переваг AB, включаючи довільність проектування, виготовлення складних деталей, зменшення відходів матеріалу та ваги деталей, мінімізацію використання матеріалів, а також економію часу та грошей для виробничого циклу. Завдяки доцільності економічного виробництва великомасштабних металевих компонентів з відносно високою швидкістю осадження, низькою вартістю обладнання, високою ефективністю матеріалів і скороченим часом виконання у порівнянні з порошковим AB дротяне АВ приваблює значну увагу в промисловості та наукових колах через його здатність виробляти великі компоненти середньої геометричної складності. Під час процесу AB дріт подається з контрольованою швидкістю у ванну розтопу, утворену електричною дугою, лазером або електронним променем як джерелом тепла. В останні кілька десятиліть фундаментальні дослідження та розробки спрямовані на 3D-друк на основі дроту деталей, виготовлених зі стопу Ti - 6Al - 4V, який широко досліджувався та використовувався в різних галузях, таких як аерокосмічна, автомобільна, енергетична, морська промисловості та на додаток до протезування й ортопедичних імплантатів. Численні дослідження впливу параметрів 3D-друку останніх років показали суттєву різницю в механізмі та кінетиці формування мікроструктури у зразках стопу Ti - 6Al - 4V у порівнянні з традиційними технологіями. Було добре досліджено, що механічні властивості такого стопу залежать від макро- та мікроструктури твердіння, яка контролюється тепловими умовами під час 3D-друку. У даному огляді проаналізовано основні мікроструктурні характеристики, що визначають механічні властивості двофазного стопу Ti - 6Al - 4V, для зразків, одержаних за методом 3D-друку з подачею дроту з використанням різних джерел його топлення, а саме, електричної дуги, лазера й електронного променя. По-перше, оглянуто зв'язки між параметрами процесу, одержаними мікроструктурами, особливо морфологією, розміром і кількісним співвідношенням <$Ealpha>- і <$Ebeta>-зерен у зразках стопу Ti - 6Al - 4V після друку. Одначе металеві вироби, виготовлені за допомогою переважної більшості процесів AB, потребують подальшого оброблення шляхом термічного оброблення та/або гарячого ізостатичного пресування, які також обговорено в даному огляді.


Індекс рубрикатора НБУВ: К58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського