РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grashchenkova M. A. 
Influence of carbon fibres on properties of composites based on sulfaryl-BSP-7 copolymer / M. A. Grashchenkova, A.-M. V. Tomina, O. I. Burya, S. V. Krasnovyd, A. A. Konchits, B. D. Shanina // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр.. - 2023. - 21, вип. 1. - С. 139-151. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

В даній роботі розглянуто вплив низько- (Углен-9) та високомодульних (Урал-Н-24/320) вуглецевих волокон (ВВ) на фізико-технічні характеристики вуглепластиків БСП-7/ВВ. Встановлено, що всі складові, - БСП-7, вуглецеві волокна, композити БСП-7/ВВ, - демонструють наявність парамагнітних сигналів, характеристики яких визначено зі спектрів електронного парамагнітного резонансу (ЕПР), в тому числі виявлено роль взаємодії матриці з наповнювачами. Форма спектра ЕПР ВВ Урал визначається електронами провідності залежно від співвідношення товщини зразка та товщини скін-шару для мікрохвиль. Ізотропність ЕПР-спектрів досліджених ВВ встановлює їх природу як карбонізованих матеріалів. ВВ Углен мають значну питому поверхню, що призводить до сильного (в <$E symbol @~25> разів) розширення лінії ЕПР завдяки взаємодії електронних спінів eглену зі спінами молекулярного кисню повітря. Технологія синтезу композитів, яка включає магнітне перемішування компонентів, призводить до появи сигналів феромагнітного (ФМ) та суперпарамагнітного вбирання у БСП-7/Урал і БСП-7/Углен. Магнітно-резонансні характеристики композитів залежать від пористості зразків, природи та концентрації наповнювачів і ФМ-домішок. Трибологічні дослідження показали, що додавання волокон Углен-9 і Урал-Н-24/320 в БСП-7 призводить до значного позитивного ефекту: зменшення коефіцієнта тертя, інтенсивності лінійного зношування та тепловиділення по відновлювальній поверхні вихідного полімера у 1,6 - 2,6, 18,9 - 81,3 й 1,65 - 2,6 разу відповідно.



Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського