РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткач Є. Д. 
Особливості формування структури екомережі у Центральному Лісостепу України / Є. Д. Ткач, А. А. Бунас, С. Г. Охріменко // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 3. - С. 124-132. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

У результаті глобальних тенденцій зміни клімату, в умовах значного антропогенного впливу на навколишнє середовище, що є однією з найбільш нагальних загроз із довгостроковим негативним впливом на навколишнє середовище та економіку, відбувається трансформація природних ландшафтів та збіднення їх біологічного різноманіття. Тому перехід від класичних природоохоронних територій до екомереж є вимогою часу, оскільки екомережа є концептуально інтегруючою ідеєю збереження навколишнього природного середовища. Проведено дослідження Галицько-Слобожанського і Південно-Бузького екокоридорів, котрі об'єднують виключно важливі в ландшафтному, флористичному та ценотичному відношенні ключові території, які є складовими національної екомережі України. Рослинний покрив досліджуваних екокоридорів характеризується значною кількістю рідкісних та ендемічних видів, більшість з яких занесено до Червоної книги України. На основі біоцентрично-мережевої структури проаналізовано флорокомплекси поздовжнього та поперечного екокоридорів, які територіально належать до агроландшафтів Центрального Лісостепу України. Встановлено, що найбільш результативними з погляду міграції і розселення видів являються Маслівська, Березівська, Чорногребельська, Буго-Деснянська ключові території екомережі. Галицько-Слобожанський та Південно-Бузький екологічні коридори характеризуються низьким показником циклічності (<$E alpha~<<~1>) з можливістю подальшого розвитку екокоридорів (<$E beta~>>~1>). Показано низький ступінь альтернативності вибору шляхів міграції (<$E gamma~<<~1>), що є наслідком високого рівня господарського освоєння території. Для досліджуваних екокоридорів за <$E beta>-індексом виявлено наявність декількох циклів (<$E beta~>>~1>), проте це не є оптимумом для поширення і міграції видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського