РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Римарчук Р. 
Науково-теоретичні обгрунтування становлення принципу співпраці і партнерства в цивільних правовідносинах / Р. Римарчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2022. - 9, № 2. - С. 118-122. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що одним із основних елементів цивільного права є його принципи. Система принципів цивільного права зазнає постійних змін. Його кількість, як і кількість інших цивільно-правових інститутів, стає ширшою та розширеною. Можна знайти науково-теоретичну дискусію про формування принципу співробітництва та принципу партнерства в цивільних та інших видах відносин. Правові форми взаємодії суб'єктів суспільних відносин різні і вони відомі в усіх галузях права. Це може бути підприємницька діяльність у межах певної юридичної особи, різні види договорів, а також фідуціарні відносини. Цілі принципу партнерства також слугують зобов'язання кредитора. Цивільний кодекс України встановлює правила взаємодії та взаємодії сторін договору підряду та договору будівництва. Наведено один із моментів судової практики. Крім того, враховуючи те, що в законодавстві щодо всіх цивільних відносин немає єдиного прямого визначення та окреслення принципу товариства, імперативний принцип товариства можливий серед норм Цивільного кодексу України. Питання легалізації принципу партнерства в національному законодавстві, як правило, не розглядається поряд із зарубіжним досвідом інших країн щодо встановлення та розвитку принципів соціального партнерства. Наприклад, у всьому світі існує проблема дрібних крадіжок на роботі, які здійснюють особи в державних і приватних установах. Наприклад, у США щорічний розмір таких крадіжок становить приблизно 100 млрд доларів США. У деяких державах під час вирішення цієї проблеми, зокрема, трудові підрозділи отримали право безпосередньо керувати своїми підприємствами, аж до права визначати розмір коштів, що спрямовуються на виплату заробітної плати, і право заміщувати керівників підприємств. Це запровадило поняття громадського контролю за управлінням підприємствами, а, з іншого боку, працівник зацікавлений у збільшені прибутку та підвищенні ефективності самого підприємства. Підстав для масового зловживання матеріальними ресурсами та іншими цінностями не було. Нині трудові підрозділи позбавлені будь-яких прав на участь в управлінні підприємствами. Багато підприємств навіть не мають профспілок. Місцева законотворчість і правозастосування не враховують той факт, що саме в межах такої реальності та права ідеї соціального партнерства отримали належне наукове обгрунтування в правовій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) + Х839(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського