РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829336<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аріон О. В. 
Основи ґрунтознавства : навч.-метод. посіб. / О. В. Аріон, Т. Г. Купач, С. О. Дем'яненко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2021. - 327 c. - Бібліогр.: с. 280-283 - укp.

Висвітлено основні питання загального ґрунтознавства та географії ґрунтів. Подано методичні рекомендації до польової ґрунтознавчої практики. Наведено термінологічний словник, у якому представлено основні поняття, необхідні студентам для засвоєння матеріалу з дисципліни. Розглянуто ґрунтознавство та географію грунтів з погляду школи генетичного ґрунтознавства, а також сформовано вміння виявлення закономірностей поширення ґрунтів, базуючись на аналізі еколого-географічних факторів. Обґрунтовано необхідність дослідження ґрунтів і ґрунтового покриву. Ґрунтознавство приділяє велику увагу вивченню ролі біоти, від мікроорганізмів та грибів до вищих рослин та тварин, за безпосереднього впливу якої відбуваються найголовніші процеси перетворення гірських порід у ґрунт: накопичення елементів живлення рослин, синтез та руйнування органічної речовини, біохімічні реакції, які відбуваються за взаємодії продуктів життєдіяльності біоти та мінералів гірських порід тощо. Наріжним каменем генетичного ґрунтознавства є вчення про фактори ґрунтоутворення, що зумовлюють велику різноманітність ґрунтів у природі, географічні закономірності розподілу ґрунтів: клімат, рослинність, гірські породи, рельєф, вік, гідрологічні умови, антропогенна діяльність тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868962 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського