РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurochkin M. Yu. 
A case of successful treatment of an extremely preterm infant with necrotic enterocolitis complicated by sepsis of bacterial and fungal etiology = Випадок успішного лікування глибоконедоношеної дитини з некротичним ентероколітом, що ускладнений сепсисом бактеріально-грибкової етіології / M. Yu. Kurochkin, A. H. Davydova, M. O. Makarova, I. H. Denysenko, Yu. V. Horodkova // Патологія. - 2022. - 19, № 1. - С. 84-88. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - ознайомити лікарів-практиків з випадком успішного хірургічного лікування та інтенсивної терапії глибоконедоношеної дитини з некротичним ентероколітом (НЕК), що ускладнений перфорацією кишечника та сепсисом змішаної бактеріально-грибкової етіології. Дитина перебувала на лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КНП "Міська дитяча лікарня N 5" ЗМР. Дитині виконали клінічні та біохімічні аналізи крові, мікробіологічні, рентгенологічні та ультразвукові дослідження на обладнанні лікарні. Глибоконедоношена дитина з дуже низькою масою тіла перенесла дев'ять травматичних оперативних втручань з приводу НЕК з перфорацією шлунка та кишківника, розлитого перитоніту, спайкової кишкової непрохідності. Стан дитини ускладнився сепсисом змішаної бактеріально-грибкової етіології. Передопераційна підготовка передбачала антибактеріальну терапію, інфузійну терапію з включенням сучасних збалансованих полііонних розчинів, інотропну підтримку. Під час і після оперативних втручань дитині призначали мультимодальні комбіновані антистресові анестезії з використанням нейроаксіальних блокад, подовжену штучну вентиляцію легень, антибактеріальну терапію сучасними препаратами за деескалаційним принципом, враховуючи висіви дитини та мікробіологічні особливості відділення, протигрибкову терапію препаратами резерву, імунозамісну терапію; дитина отримувала парентеральне харчування, їй була призначена інфузійна програма з використанням препаратів крові за показаннями. Незважаючи на критично тяжкий стан дитини та морфофункціональну незрілість, у результаті лікування вона вижила, не має неврологічного дефіциту, маса її тіла збільшилася вчетверо від вихідної. Висновки: застосування мультимодальної комбінованої анестезії з використанням каудально-епідуральних блокад в інтра- та післяопераційному періодах, адекватна респіраторна та гемодинамічна підтримка, парентеральне на раннє ентеральне харчування у глибоконедоношеної дитини з НЕК, імовірно, позначилися на антиноцицептивному захисті та сприяли позитивному результату лікування після дев'яти ургентних операцій. Призначення антибіотиків резерву за принципом деескалації, враховуючи чутливість бактеріальної флори, здійснення бактеріологічного моніторингу й імунозамісної терапії мали позитивний ефект під час лікування сепсису, що ускладнив перебіг НЕК у новонародженого.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського