РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савіна С. С. 
Вибір економетричного інструментарію при побудові скорингової моделі на основі фіктивних змінних / С. С. Савіна, Н. К. Водзянова, Т. О. Білик, В. Л. Кравченко, К. А. Семашко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 6. - С. 128-133. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Метою дослідження є вибір адекватного економетричного інструментарію для побудови скорингової моделі на специфічному масиві початкових даних, який містить переважну більшість фіктивних змінних. Незважаючи на значну кількість розробок, які присвячені побудові скорингових моделей, універсального методу, який дає змогу отримати високоефективний класифікатор для будь-яких даних, не виявлено. Тому актуальним залишається завдання вибору кращого методу для побудови скорингової моделі залежно від особливостей наявних даних. Найбільш вдалим підходом при виборі моделі для розв'язання задачі бінарної класифікації є застосування кількох видів економетричних моделей та вибір кращої з них за результатами класифікації. У наведеному дослідженні застосовано такі види моделей: дискримінантна модель, логіт- і пробіт-регресії та поліноміальна логістична регресія. Застосовувалися навчальні вибірки з різною структурою. Порівняння всіх отриманих моделей дає змогу зробити висновок, що кращою в даному випадку є поліноміальна логістична регресія. Ця модель демонструє високі показники класифікації для всіх введених класів об'єктів та має важливу перевагу порівняно з моделями, які здійснюють бінарний вибір. Перевагою поліноміальної логістичної регресії є також можливість вибору в кожному конкретному випадку зручної шкали для поділу позичальників більш ніж на два класи та визначення прийнятного для власних умов рівня ймовірності надійності позичальника, при якому слід відносити його до одного з виділених класів. Перспективами подальших досліджень у даному напрямку є застосування методів машинного навчання, які зможуть використовувати ансамблі кращих із розглянутих моделей. Крім того, запропоновані моделі можна використовувати і при розвіязанні аналогічних задач у інших сферах економічної діяльності.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського