РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829071<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Surkov S. V. 
Evaluation of the efficiency of a multi-channel dust collector using numerical simulation = Оцінка ефективності багатоканального пиловловлювача шляхом чисельного моделювання / S. V. Surkov, O. G. Butenko, S. Y. Smyk, A. Karamushko // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2023. - Вип. 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Багатоканальні пиловловлювачі засновані на раніше відомих конструкціях вихрових сушарок сипучих продуктів. Однак їх застосування для знепилення повітря є перспективним. У виконаних раніше дослідженнях цих апаратів із використанням числового моделювання не проводилася оцінка коефіцієнта пиловловлення, хоча він є найважливішим показником їх ефективності. Проведено числове моделювання багатоканальних пиловловлювачів. Першим етапом моделювання є розрахунок полів швидкостей і тисків газового потоку в досліджуваному апараті. На другому етапі виконано розрахунок великої кількості траєкторій частинок пилу різного діаметра з наступною статистичною обробкою. Розраховано коефіцієнти пиловловлювання та коефіцієнти гідравлічних втрат. Показано, що для достовірності результатів числового експерименту кількість частинок пилу повинна бути не менше 2000. Для визначення впливу зовнішніх напівоболонок на ефективність пристрою, ці напівоболонки було відкинуто, в результаті чого багатоканальний пиловловлювач перетворився на циклон. Порівняння характеристик показало, що за інших рівних умов апарати, які досліджуються, мають деякі переваги перед циклонами в уловлюванні дрібних фракцій пилу. Висунуто та спростовано гіпотеза про те, що захоплення частинок у криволінійних каналах відбувається в основному за рахунок зіткнень частинок із передніми кромками металевих напівоболонок. Результати числового моделювання не підтверджують гіпотезу про те, що деякі частинки пилу обертаються по замкненим траєкторіям та утворюють фільтр для інших частинок. Формули інших авторів, які не враховують параметри частинок пилу, визнано непрацєздатними. Міркування деяких авторів про вплив вихрового ефекту Ранка - Хілша на процес пиловловлювання не можуть бути прийняті до уваги через малі дозвукові швидкості повітря в умовах експлуатації апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.513.-52

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського