РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829052<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prusov D. E. 
Assessment of interaction the new construction object at full load and the surrounding building in the dense urban development conditions = Оцінка взаємодії об'єкту нового будівництва при повному навантаженні та прилеглих будівель в умовах щільної забудови / D. E. Prusov // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 109. - С. 455-466. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Досліджено вплив нової будівлі за повного навантаження після закінчення будівництва, шляхом оцінки її взаємодії з огороджувальними конструкціями з грунтовою масою та основою і фундаментом існуючої п'ятиповерхової будівлі, у порівнянні з оцінкою впливу глибокого котловану в процесі інженерної підготовки будівництва, на основі розробленої методології дослідження взаємодії об'єктів нового будівництва та прилеглої забудови у складних інженерно-геологічних умовах і в умовах щільної забудови. Для числових досліджень стійкості комбінованого простору використовується запропонована методологія, яка побудована на вихідних співвідношеннях варіаційних рівнянь рівноваги та рівняння поверхні навантаження у шестивимірному просторі напружень, що є розвитком теорії граничного напруженого стану грунтового півпростору на основі запровадження розширеного критерію плинності для плоскої задачі нелінійної теорії пружності та пластичності, яка передбачає визначення величини другого критичного навантаження, за якого у грунтовому півпросторі виникають суцільні ділянки граничного напруженого стану. З аналізу переміщень вузлів, які розташовані на вертикальній грані конструкції "стіни в грунті" (підпірної стінки котловану) зроблено висновок, що поперечні зміщення підпірної стіни, у порівнянні з розрахунками за першим варіантом, змінилися на протилежні, що пов'язано з утворенням призми ковзання за пасивним тиском на підпірну стінку з боку пальового фундаменту новобудови. Це свідчить про зміну напружено-деформованого стану грунтової основи існуючої забудови, від впливу глибокого котловану у процесі будівництва, який був оцінений за першим варіантом розрахунків, до впливу нової будівлі після закінчення будівництва, що проаналізовано за другим варіантом розрахунків. Таким чином визначено зміну напружено-деформованого стану основ міської забудови, що є критерієм визначення впливу суміжного будівництва у міській зоні на стан основ і фундаментів суміжних будівель, їх збереження та забезпечення безпечної експлуатації.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського