РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828856<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коган Л. Б. 
Профілактика і лікування захворювань парадонта у дітей, раніше прооперованих з приводу вродженої розщілини верхньої губи та піднебіння : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Б. Коган; Національна академія медичних наук України, "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України", державна установа. - Одеса, 2017. - 20 c. - укp.

Доповнено за результатами проведених клінічних досліджень наукові дані про структуру стоматологічної патології у дітей, раніше прооперованих з приводу вродженої розщілини верхньої губи та піднебіння, та показано, що серед дітей даної категорії у віці 7 - 15 років хронічний катаральний гінгівіт діагностовано у 94,82 % осіб, гіпертрофічний гінгівіт - у 55,67 %, генералізований пародонтит-у 14,30 %. Підтверджено наукові дані про те, що більш важкі форми ураження тканин пародонту спостерігаються у дітей, раніше прооперованих з приводу сполученої розщілини верхньої губи, твердого та м'якого піднебіння. Проведено молекулярно-генетичні дослідження на клітинах букального епітелію у дітей, що народилися зі сполученою розщілиною верхньої губи, твердого та м'якого піднебіння, які виявили поліморфізм гена білка цинкового пальця 533 (2№533) у 60 % осіб, що підтверджує діагностичну цінність його визначення при проведенні генетичної оцінки схильності дітей до вроджених вад розвитку щелепно-лицевої ділянки. Розроблено патогенетично обґрунтований спосіб профілактики запальних захворювань пародонту у дітей, які раніше були прооперовані з приводу вродженої розщілини піднебіння, який передбачає використання антимікробного препарату місцевої дії, мукозального гелю і пробіотиків, та показано, що застосування розробленого комплексу заходів дозволило знизити інтенсивність запального процесу в пародонті, покращити рівень гігієни порожнини рота, нормалізувати біохімічні показники ротової рідини, поліпшити зарядовий стан клітин букального епітелію і функціональний стан мікрокапілярного русла ясен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.624.050 + Р733.665.626.050 + Р733.661.210.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського