РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Катрій В. Б. 
Фізіолого-біохімічні та генетичні особливості ячменю як продукту функціонального харчування / В. Б. Катрій, О. І. Рибалка, Б. В. Моргун // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - 53, № 6. - С. 463-483. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

В огляді наведено сучасні дані про фізіолого-біохімічні та генетичні особливості ячменю як продукту функціонального харчування. Увага до ячменю посилилась в останні 10 - 15 років у зв'язку з новітніми клінічними, дієтологічними і біохімічними дослідженнями продуктів із його зерна, що було виконано в лабораторіях провідних країн світу і довели винятково високу харчову цінність ячмінного зерна, насамперед його здатність слугувати профілактичним засобом проти таких найтяжчих недугів останнього століття, як коронарна хвороба серця, діабет та ін. Вкрай висока харчова цінність зерна ячменю пов'язана з вмістом у ньому унікальних некрохмалистих полісахаридів бета-глюканів, цілого комплексу речовин із широким спектром антиоксидантної активності (токоли, фітостероли, флавоноїди, фітофеноли), комплексу вітамінів групи B, нікотинової кислоти, цінних мінералів, таких як залізо, цинк, манган, селен. Приділено увагу технології селекції голозерного ячменю, що включає цілу низку специфічних завдань, пов'язаних із фізичними характеристиками зерна без плівки, його біохімічними й технологічними властивостями. Висвітлено новітні тенденції генетичних досліджень, спрямованих на поліпшення зерна ячменю за складом крохмалю, якістю білка, вмістом вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Показано перспективність використання для поліпшення харчових ознак ячменю молекулярно-біологічних методів, які нададуть змогу за допомогою специфічних молекулярних маркерів скерувати генетичну мінливість цих ознак у потрібному для селекціонера напрямі. Описано новий для України напрям селекції злакових культур із кольоровим зерном з метою підвищення харчової цінності зерна, що є основою для появи на продовольчому ринку нашої держави нових продуктів функціонального харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-2 + П212.7-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського