РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vidian F. 
Cycle-Tempo simulation of ultra-micro gas turbine fueled by producer gas resulting from leaf waste gasification = Моделювання мікротурбіни, що працює на отриманому в результаті газифікації опалого листя генераторному газі, за допомогою Cycle-Tempo / F. Vidian, P. A. Peranginangin, M. Yulianto // J. of Mech. Eng. - 2021. - 24, № 3. - С. 14-20. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Опале листя має великий потенціал для перетворення в енергію завдяки його великій доступності у світі, і в Індонезії у тому числі. Газифікація - це технологія для перетворення листя в генераторний газ. Цей газ можна застосовувати для різних цілей, зокрема як паливо для газових турбін, включаючи мікротурбіни, що є на цей час одними з найпопулярніших мікрогенераторів електроенергії. Щоб звести до мінімуму ризик невдачі під час проведення експериментів і пов'язані з ними витрати, використовується моделювання. Для моделювання роботи газової турбіни застосовується інструмент термодинамічного аналізу Cycle-Tempo. У даному дослідженні за допомогою Cycle-Tempo виконано нульмерне моделювання мікротурбіни, що використовує як паливо генераторний газ. У даному дослідженні здійснено моделювання газової мікротурбіни з меншою вихідною електричною потужністю, близько 1 кВт, і вивчення можливості використання генераторного газу, одержаного в результаті газифікації опалого листя, як палива для газової турбіни. Мета моделювання - визначити ступінь впливу співвідношення повітря - паливо на потужність компресора, турбіни, електрогенератора, термічний коефіцієнт корисної дії (ккд), температуру на вході в турбіну і на виході з неї. Моделювання проводилося за постійної витрати палива 0,005 кг/с, максимальної витрати повітря 0,02705 кг/с і співвідношення повітря - паливо в діапазоні від 1,55 до 5,41. Газифікацію листя було змодельовано раніше з використанням константи рівноваги для одержання складу генераторного газу. Як паливо використовувався генераторний газ, атомні частки якого становили близько 22,62 % CO; 18,98 % H2; 3,28 % CH4; 10,67 % CO2 і 44,4 % N2. Результати моделювання показали, що збільшення співвідношення повітря - паливо призводить до збільшення потужності турбіни з 1,23 до 1,94 кВт. Потужність електрогенератора, термічний ккд, температура на вході турбіни і на виході з неї знизилися, відповідно, з 0,89 до 0,77 кВт; з 3,17 до 2,76 %; з 782 до <$E379~symbol Р roman C> і з 705 до <$E304~symbol Р roman C>. Максимальні потужність електрогенератора і термічний ккд, відповідно, 0,89 кВт і 3,17 %, було одержано за співвідношення повітря - паливо 1,55. Потужність електрогенератора і термічний ккд склали 0,8 кВт і 2,88 %, відповідно, за співвідношення повітря - паливо 4,64 або за надлишку повітря 200 %. Результат моделювання аналогічний результату, одержаному в ході експерименту, описаному в літературі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л53 + З35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського