РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваль Р. С. 
Терміни на позначення понять фізичної і медичної реабілітації у французькій та українській мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / Р. С. Коваль; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Проаналізовано етимологічні, лексико-семантичні, структурні та функціональні особливості терміносистеми реабілітації у французькій та українській мовах. Запропоновано визначення поняття "термін галузі реабілітації". Встановлено, що сфера реабілітації охоплює терміни з медичної та соціально-психологічної реабілітації, фізичної терапії та ерготерапії, які стосуються вад, порушень і захворювань; тестів, шкал і класифікацій; засобів і методів реабілітації; найменування фахівців галузі. До їх складу входять однокомпонентні та складні терміни, термінологічні словосполучення та абревіатури. Зазначено, що найпродуктивнішими способами творення термінів у парі досліджуваних мов є суфіксація, осново- та словоскладання, використання термінологічних словосполучень. У французькій терміносистемі реабілітації широко застосовуються абревіатури. В обох мовах функціонують запозичення з англійської та епоніми. З'ясовано, що виникнення неологізмів зумовлене використанням у процесах реабілітації новітніх технологій. Синонімію термінів реабілітації пояснено паралельним вживанням абревіатур і повних форм, епонімів, топонімів, запозичень, професіоналізмів, діалектизмів, омонімів та метафор. Зауважено, що типовими способами перекладу термінів реабілітації з французької мови українською є описовий, калькування та транскодування, з української мови французькою – описовий, калькування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35 в4 + Ш141.14-34:Р35 + Ш147.11-34:Р35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443787 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського