РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андреєва Т. О. 
Набутий стеноз спинномозкового каналу. Порівняльне дослідження людей та собак / Т. О. Андреєва, Г. М. Чеботарьова, О. М. Стоянов, Р. С. Вастьянов, В. І. Калашніков, А. О. Стоянов // Міжнар. неврол. журн. - 2022. - 18, № 4. - С. 24-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Набутий стеноз спинномозкового каналу (ССК), або цервікальний стеноз, - прогресуючий патологічний стан, який розвивається переважно на тлі дегенеративних змін або травми хребта. Дегенерація більшою мірою пов'язана з природним старінням опорно-рухового апарату шиї, однак є деякі питання щодо етіопатогенезу цих процесів. ССК може призвести до цілої низки патологічних станів, у першу чергу до цервікальної спондилотичної мієлопатії. При цьому провідним проявом є біль у ділянці шиї та верхній частині спини. Проведено клініко-морфометричний (за допомогою комп'ютерної томографії) аналіз даних 65 пацієнтів та 19 собак великих порід, вагою 20 кг і більше. Отримані дані вказують, що ССК у шийному відділі хребта виникає не тільки в похилому віці, але також відзначається в осіб та тварин молодого віку (у перерахунку на вік людини). Набутий ССК розвивається на тлі дегенеративно-дистрофічних змін в шиї (p << 0,05) у 87,7 % людей та у 78,9 % собак з клінічними проявами шийної мієлопатії (p << 0,05) з переважним стійким больовим синдромом (3,1 +- 0,3 бала у людей та 2,6 +- 0,4 бала у тварин за візуальною аналоговою шкалою). Такого роду патологічний процес у досліджених групах розвивався переважно на рівні С6 (p << 0,05). Частка змін ССК шийного відділу хребта за індексом стенозу Павлова - Торга у собак великих порід становила 78,9 % і вірогідно збігалася з клінічними проявами (p << 0,05). Аналогічні клініко-морфометричні показники отримані у людей (87,7 %, p << 0,05).



Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського