РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyskunov S. O. 
Assessment of the temperature loading influence on a crack resistance of a tank with a semi-eliptical crack = Оцінка впливу температурного навантаження на тріщиностійкість резервуару з напівеліптичної тріщиною / S. O. Pyskunov, M. V. Goncharenko, O. O. Shkryl // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 108. - С. 87-96. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Резервуарні парки на сьогоднішній день є основним місцем зберігання нафтопродуктів на нафтопереробних заводах і підприємствах транспорту. Велике скупчення нафтопродукту на відносно невеликій площі резервуарного парку призводить до підвищеної пожарної небезпеки на таких підприємствах. Пожежа в резервуарі є однією з найнебезпечніших надзвичайних ситуацій , що може призвести не лише до значних матеріальних збитків але і до людських втрат. В останні роки спостерігається тенденція переходу до резервуарів більшої ємності, що економічно обгрунтовано. Своєю чергою, у випадку виникнення пожежі в таких резервуарах підвищується небезпека її перекидання на інші резервуари. Визначення напружено-деформованого стану (НДС) у таких резервуарах потрібно виконувати з урахуванням температурного навантаження. В деяких резервуарах у цьому випадку можуть бути дефекти у вигляді тріщин. В таких випадках оцінка НДС в них виконується на основі підходів механіки руйнування. В попередніх дослідженнях було визначено розподіл коефіцієнтів інтенсивності напружень (КІН) уздовж фронту напівеліптичної тріщини в резервуарі РВС-5000 від дії гідростатичного тиску. Продовжено дослідження тріщиностійкості даного резервуара з урахуванням температурного навантаження, що виникає внаслідок пожежі сусіднього резервуара. Визначення КІН відбувалося прямим та енергетичним методами. Температура стінки чверті резервуара, що розташована найближче до епіцентру пожежі, змінюється по висоті від 300 <^>oC у верхній частині до 200<^>oC у нижній частині. На іншій частині резервуара температура сягає 70 <^>oC. Оскільки товщина стінки є досить малою, то температура в її межах вважається постійною. Враховуючи несиметричний характер розподілу температур, дискретну модель розроблено для всього резервуара. Після визначення НДС в цілому резервуарі, проведено розрахунок фрагмента з напівеліптичною тріщиною. Як зовнішнє навантаження прикладено напруження, що визначено з загального розрахунку резервуара на гідростатичний тиск і температурне навантаження. Отримані результати прямого та енергетичного методів відрізняються в межах 5 %. Урахування температурного навантаження призводить до збільшення значень КІН приблизно на 20 відсотків у порівнянні з результатами розрахунку лише на гідростатичний тиск.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського