РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826207<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслоїд А. П. 
Вплив систем удобрення та передпосівної інокуляції на фосфатмобілізувальні бактерії ризосфери цукрового буряку / А. П. Маслоїд // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 4. - С. 135-143. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу систем удобрення та передпосівної інокуляції на фосфатмобілізувальні бактерії ризосфери цукрового буряку. Для бактеризації насіння було взято: Поліміксобактерин (на основі бактерій Bacillus polimyxa, які здатні до трансформації важкорозчинних неорганічних фосфатів та органофосфатів, а також до продукування речовин фітогормональної дії) та комплекс Поліміксобактерин + Trihoderma (Trihoderma harzianum ІА115 зданий до руйнування рослинних залишків та покращення структури грунту). Проведення мікробіологічного аналізу грунту ризосфери буряку без бактеризації насіння свідчить, що розвиток мікроорганізмів, які розчиняють мінеральні форми фосфатів, залежить від агрофону. Застосування як мінеральних, так і органо-мінеральних добрив стимулює розвиток досліджуваної групи мікроорганізмів. Для формування угруповання мікроорганізмів, які мобілізують важкорозчинні мінеральні фосфати в ризосфері рослин буряку (без бактеризації насіння), є застосування N160P120K160 із додаванням гною 32 т/га. Для формування угруповання мікроорганізмів, які мобілізують огранофосфати, оптимальним є використання лише мінеральних добрив у кількості N160P120K160. Обробка насіння Поліміксобактерином збільшує чисельність бактерій, що мобілізують важкорозчинні мінеральні фосфати, у всіх варіантах досліду включно із контролем без добрив. Оптимальним для розвитку мікроорганізмів, які розчиняють мінеральні форми фосфатів у ризосфері рослин буряку, є обробка насіння Поліміксобактерин + Trihoderma і застосування мінеральних добрив N160P120K160. Найбільш оптимальним для формування угруповання мікроорганізмів, що гідролізують органофосфати в ризосфері рослин буряку, є обробка насіння Поліміксобактерин + Trihoderma та внесення мінеральних добрив N160P120K160. Отже, отримані результати досліджень говорять про суттєвий вплив системи удобрення та обробки насіння на чисельність фосфатмобілізувальних бактерій у ризосфері цукрового буряку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 + П215.2-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського