РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Разанов С. Ф. 
Оцінка агроекологічного складу сірих лісових грунтів за різного сільськогосподарського використання / С. Ф. Разанов, В. О. Мельник, Б. В. Назарук, М. І. Куценко // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 1. - С. 146-153. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено оцінку агроекологічного складу грунтів за різного сільськогосподарського використання. За сучасних умов стрімкого зростання інтенсифікації сільськогосподарського виробництва суттєво погіршується агроекологічний стан грунтів, що підвищує ризик одержання продукції низької якості. Поряд із цим виникають різні проблеми, такі як: втрата родючості грунту, посилення ерозійних процесів, забруднення підземних вод та забруднення навколишнього середовища загалом. Виникає потреба в постійному контролі за агроекологічними показниками грунту в умовах інтенсивного землеробства та садівництва. У зв'язку з цим великого значення набуває проблема пошуку резервів підвищення родючості грунтів та поліпшення їх агроекологічного стану. Тож регулярні тестування грунтових поживних речовин та чинників, що мають глибокий вплив на їх доступність, є надзвичайно важливими для досягнення стійких рівнів виробництва рослинницької і плодової продукції. Головн мета дослідження - вивчити та проаналізувати сільськогосподарські угіддя (рілля та багаторічні насадження) й основні агрохімічні показники грунту центральної частини Вінницької області за інтенсивного землеробства та садівництва. Дослідження проводили на базі господарства ТОВ "Агро-Еталон" с. Василівка Тиврівського району. Досліджено для порівняння грунти сільськогосподарських угідь, задіяні під плодовими насадженнями (яблуневий сад) та сільськогосподарськими культурами (пшениця після попередника соняшника). За результатами аналізу грунту було встановлено, що найвища різниця за показниками, які вивчалися, виявлена по обмінному калію, рухомому фосфору, яких спостерігалося більше в грунтах, задіяних під садівництвом, як порівняти з грунтами польових сівозмін. Грунти господарства за різного сільськогосподарського використання характеризувалися нижчим вмістом гумусу. Найвища різниця концентрації хімічних металів виявлена по молібдену та кадмію, яких було більше в грунтах, задіяних під садівництвом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського