РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривохижа Є. М. 
Оцінювання впливу стічних вод молочно-товарних ферм на мікробіоту грунтів / Є. М. Кривохижа // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 1. - С. 113-118. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Під час виробництва молока на тваринницьких фермах і комплексах утворюється великий обсяг стоків, які містять значну кількість хімічних речовин та є екологічно небезпечним джерелом забруднення водних і грунтових ресурсів. Стічні води молочно-товарних ферм містять: природні виділення тварин, відпрацьовані розчини мийних і мийно-дезінфікуючих засобів, залишки молока, яке змивається з внутрішніх поверхонь доїльного обладнання, рештки корму, підстилки, забруднення, які змиваються під час миття стін та підлоги молочного блоку. Оскільки стічні води містять цінні органічні речовини, їх використовують як добриво під час вирощування цукрових буряків, помідор, огірків, шпинату, капусти тощо. Є технології безпечного застосування стічних вод тваринницьких ферм для удобрення пасовищ. Доцільним є визначення впливу стічних вод, які застосовують для удобрення агрокультур, на мікробіоту грунтів. Адже родючість грунту нерозривно пов'язана з мікроорганізмами, які його населяють. Досліджено стан мікробіоти грунту після внесення в нього різних доз стічних вод молочно-товарних ферм. Встановлено, що загальна кількість мікроорганізмів у грунті за проведення обліку через 12 діб після внесення стічних вод у кількості 500 л/га перевищувала контроль на 7,4 %, а за доз 600 л/га і 700 л/га - на 9,8 та 12,4 % відповідно. Через 30 діб після внесення стічних вод кількість мікроорганізмів майже не відрізнялася від контролю. За внесення стоків у грунт спостерігалося зростання загальної кількості мікроміцетів. Так, через 12 діб за внесення дози 500 л/га відбувалося зростання кількості мікроміцетів у середньому на 14,6 %; за дози 600 л/га - на 18,0 %; за дози 700 л/га - на 19,6 %. Через 30 діб після внесення стічних вод загальна кількість мікроміцетів перевищувала контроль на 1,5 %. Визначено, що стічні води молочно-товарних ферм за доз 500 - 700 л/га не проявляють негативного впливу на мікробіоту грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3 + П60,9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського