РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кілінська К. Й. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва: просторова організація та рекреаційно-туристична оцінка (на прикладі території Чернівецької області) : монографія / К. Й. Кілінська, Н. С. Андрусяк; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Юрія Федьковича, 2020. - 175 c. - Бібліогр.: с. 112-118 - укp.

Розкрито теоретико-методичні засади дослідження парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, наведено функціонально-просторову структуру парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та подано їх конструктивно-географічну та рекреаційно-туристичну характеристики. Зазначено, що парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва (ППСПМ) є об’єктами історичної, культурної та архітектурної спадщини. В Україні нараховується 414 ППСПМ місцевого значення, з яких 40 знаходяться на території Чернівецької області. Вони створені у середині або кінці XIX ст. і тому сьогодні, через занедбаний стан, потребують ретельного вивчення та проведення реконструкції й реставрації з метою використання у рекреаційно-туристичній сфері (РТС). ППСПМ є частиною палацово-паркових та садибно-паркових комплексів. У другій половині XX ст. у зв’язку з проведенням реконструктивних заходів, структура багатьох ППСПМ значно змінилася, більшість втратила свій колишній ландшафтний вигляд: тихі та спокійні за своїм функціональним призначенням перетворилися у парки культури і відпочинку з відповідною інфраструктурою. Сьогодні відновлені паркові території поступово стають основними об’єктами рекреації та туризму. Їх стан вимагає детального вивчення, усвідомлення естетичної, екологічної, природознавчої важливості цих територій, які є складовою природно-заповідного фонду території. ППСПМ - об’єкти вивчення різних наук і наукових напрямів: конструктивного ландшафтознавства і ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва і культурології, географії та історії, біології та екології, природокористування та рекреації, тощо. Наголошено, що підхід до вивчення ППСПМ належить до традиційних і класичних у сучасній географії рекреації та туризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕН)424.3 + Н87(4УКР-4ЧЕН) + Щ118.3(4УКР-4ЧЕН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866622 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського