РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825793<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гільбурт А. М. 
Конституційно-правові засади політичної системи України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. М. Гільбурт; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, пов'язані з конституційно-правовим регулюванням політичної системи України. Уперше прослідковано еволюцію конституційно-правового регулювання політичних відносин; розкрито зміст та особливості кожного з етапів цієї еволюції, обґрунтовано їх кореляцію з чотирма історичними "поколіннями" конституцій за змістом та хронологічними межами; розкрито "політичний вимір" сучасної конституції; до його елементів віднесено: політичні засади конституційного ладу; конституційно-правовий статус громадянин та їхніх спільнот у політичній системі; конституційну форму держави; конституційну форму місцевого самоврядування; конституційну форму громадянського суспільства. Удосконалено наукові погляди на взаємодію політичної та правової систем суспільства; обґрунтовано висновок про провідну роль конституційного права у такій взаємодії; доктрину конституційно-правових засад політичної системи. Обґрунтовано думку про те, що концентрованим вираженням цих засад є конституційна формула держави, в якій відображаються її основні політико-правові характеристики; наукові погляди на систему конституційно-правових принципів політичної системи України. Запропоновано доповнити її принципами світськості (відокремлення від церкви) та динамізму (прогресивної змінюваності) політичної системи, а також рольової автономії її суб’єктів. Набули подальшого розвитку теоретичні положення про співвідношення і взаємодію між політичною та правовою системами суспільства; виокремлено три основні аспекти такої взаємодії; обґрунтовано, що елементи правової системи (зокрема, правові норми та цінності, що в них відображені) можуть слугувати метою політичної діяльності, реалізовуватись через політичну діяльність або визначати порядок і межі політичної діяльності; вчення про фундаментальні політико-правові відносини як предмет конституційного права. Обґрунтовано, що тенденція до розширення предмета конституційно-правового регулювання зумовлена розширенням спектру державної політики, збільшенням тих питань суспільного життя, за якими визнається конституційна значущість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443452 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського