РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825554<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khukhlina O. S. 
Intensity of oxidative stress as a universal mechanism of tissue damage in nonalcoholic steatohepatitis and diabetic kidney disease in patients with type 2 diabetes mellitus. Quercetin correction effectiveness = Інтенсивність оксидативного стресу як універсального механізму пошкодження тканин при неалкогольному стеатогепатиті та діабетичній хворобі нирок у хворих на цукровий дібет типу 2. Ефективність корекції кверцетином / O. S. Khukhlina, Z. Ya. Kotsyubiychuk, A. A. Antoniv // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 4. - С. 423-431. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - з'ясування інтенсивності впливу комплексу засобів метформіну, розувастатіна, ессенціале форте Н і кверцетину на стан оксидантно-антиоксидантного гомеостазу, а також на інтенсивність апоптозу гепатоцитів за змістом в крові цитокератину-18, які є факторами прогресування неалкогольного стеатогепатиту і діабетичної хвороби нирок. Проведено дослідження в динаміці лікування у 75 хворих неалкогольного стеатогепатиту з цукровим діабетом типу 2 і діабетичної хвороби нирок I - III стадії. Згідно призначеного лікування обстежених хворих було розділено на 2 групи: (1 група - контрольна: 37 пацієнтів) одержували гіпокалорійну дієту з урахуванням обмежень дієти № 9, есенціальні фосфоліпіди (ессенціале форте Н 300 мг по 2 капе. тричі на день) 30 днів з метою лікування активного неалкогольного стеатогепатиту, з приводу коморбідного цукрового діабету типу 2 і гіперліпідемії призначали метформіну гідрохлорид (метформин-Тева) 1000 мг на добу, розувастатин (розувастатин-Тева 5 мг 1 раз на день) протягом 1 міс. 2 групу склали пацієнти (38 осіб), які, крім аналогічних дієтичних рекомендацій щодо дієти та лікування, додатково одержували препарат кверцетину і повідону (корвітин) по 500 мг в 100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду) в протягом 10 днів. Аналіз одержаних даних показав, що до лікування у хворих обох груп порівняння було встановлено значною мірою оксидативний стрес, який супроводжувався суттєвим накопиченням у крові проміжних і кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів і окиснювальної модифікації білків. Так, до лікування вміст малонового альдегіду в плазмі крові перевищував референтні значення в 2,1 разу (p << 0,05), вміст ізольованих подвійних зв'язків - в 1,9 разу (p << 0,05), вміст альдегід-динітрофенілгідразонів - в 2,3 разу (p << 0,05). У той же час, стан системи антиоксидантного захисту був суттєво розбалансований. Так, вміст у крові відновленого глутатіону був нижче показника у практично здорових осіб в 1,7 разу (p << 0,05), активність глутатіонпероксидази була знижена в 1,3 разу (p << 0,05), що пояснює високу інтенсивність оксидативного стресу у обстежених хворих. Зазначені продукти перекисного окиснення ліпідів і окиснювальної модифікації білків на тлі суттэвої недостатності системи антиоксидантного захисту призвели до активації процесів апоптозу гепатоцитів. Свідченням цього є суттєве підвищення вмісту в крові цитокератину-18 у 7,5 разу (p << 0,05) у порівнянні з практично здоровими особами. Висновки: коморбідний перебіг неалкогольного стеатогепатиту і діабетичної хвороби нирок у хворих на цукровий діабет типу 2 супроводжується суттєвим зростанням інтенсивності оксидативного стресу, супроводжується зростанням вмісту у крові проміжних і кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів і окиснювальної модифікації білків в межах 1,9 - 2,3 рази (p << 0,05).



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського