РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tykhomyrov A. 
Production of anti-lactoferrin antibodies and their application in analysis of the tear fluid in the healthy eye and corneal injuries = Отримання антитіл до лактоферину та їхнє використання в аналізі слізної рідини у нормі та за пошкодження рогівки / A. Tykhomyrov, O. Yusova, L. Kapustianenko, V. Bilous, T. Drobotko, I. Gavryliak, N. Greben, C. A. Agca // Biotechnologia Acta. - 2022. - 15, № 5. - С. 31-40. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Лактоферин є мультифункціональним протеїном, що синтезується різними тканинами організму та володіє антимікробною та імуномодуляторною активністю. Лактоферин відіграє провідну роль у підтриманні нормального функціонування ока. Мета роботи - одержати поліклональні антитіла до лактоферину людини для їх використання у визначенні вмісту лактоферину в слізній рідині, одержаної за норми та з очей з ушкодженою рогівкою. Фракцію імуноглобулінів G (IgG) було виділено з сироватки крові кролів, імунізованих лактоферином, за допомогою афінної хроматографії на протеїн A-сефарозі. Ступінь чистоти протеїну на кожній стадії очистки перевіряли за допомогою денатуруючого гель-електрофорезу (SDS-PAGE). Розпізнавання цільового антигену одержаними антитілами оцінювали за допомогою вестерн-блот аналізу з використанням розчину фракції IgG. Рівень лактоферину в слізній рідині, одержаної зі здорового ока (n = 4) та з ока пацієнтів з непроникаючим пошкодженням рогівки (n = 6), визначали імунохімічно з використанням одержаних антитіл. Результати визначення вмісту лактоферину в сльозі за умов норми та за травмування рогівки аналізували з використанням U-тесту Манна - Уітні. Міжгрупова різниця вважалася статистично достовірною за P << 0,05. Антитіла до лактоферину людини у вигляді фракції IgG було виділено на протеїн A-сефарозі з сироватки крові імунізованих кролів. Вестерн-блот аналізом було показано, що одержані антитіла розпізнають відповідний антиген як зону 75 kDa, яка відповідає за молекулярною масою інтактному поліпептиду лактоферину людини. Ту ж саму поліпептидну зону було визначено вестерн-блотом з підсиленою хемілюмінісцентною детекцією у зразках слізної рідини. Денситометричний аналіз поліпептиду 75 kDa надав змогу встановити, що вміст лактоферину в сльозі, зібраної в пацієнтів з непроникаючими травмами рогівки є у 3,2 разу нижчим за цей показник у нормі (P << 0,05). Крім того, слізна рідина пацієнтів з пошкодженнями рогівки у значних кількостях містила також імунореактивні продукти розщеплення лактоферину, а також високомолекулярні поліпептиди, які можуть відповідати комплексам лактоферину з іншими протеїнами, що утворюються за розвитку запальних процесів. Висновки: згідно з наведеними даними, одержані антитіла до лактоферину можуть бути використані як корисний інструмент для створення вдосконалених тестів та підходів для діагностики очних хвороб, пов'язаних з ушкодженням рогівки. Зниження вмісту лактоферину може слугувати прогностичним біомаркером перебігу ранового процесу в оці, зокрема, за непроникаючих травм рогівки, та є зручним до визначення у простий та неінвазійний спосіб.



Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського