РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825283<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуба О. А. 
Сучасний стан світового фондового ринку та виклики його розвитку / О. А. Шуба, А. В. Чорна // Бізнес Інформ. - 2023. - № 1. - С. 130-136. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан світового фондового ринку та потенційні виклики на майбутньому шляху його розвитку. Дослідженням стану світового фондового ринку, у тому числі, займаються аналітичні агенції, які виділяють окремі країни для аналізу стану їх національних фондових ринків: США, Єврозона, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної ірландії, Японія, Китай, Канада та Австралія. Найбільшим за питомою вагою в капіталізації світового ринку є ринок групи країн Північної Америки (США та Канада), який займає 83,13 %. Наразі світовий фінансовий ринок знаходиться на фазі спаду, який характеризується високими рівнями інфляції та певними особливостями. За останні десятиріччя світова фінансова система набула додаткових трендів, які вносять свої корективи в тенденції на світовому фондовому ринку та створюють потенційні виклики на шляху розвитку світового ринку цінних паперів. Серед основних викликів, які впливають на перспективи світового фондового ринку, можна відзначити такі: спекулятивний виклик від зростання ринку деривативів; потенційний виклик від тенденції демократизації світового фондового ринку. Під демократизацією фондового ринку розуміють збільшення можливостей фізичних осіб отримати доступ до ринків капіталу, отримувати нову інформацію, доступ до інвестиційних платформ та інвестиційних продуктів, тобто йдеться про відкритість ринку та зменшення його концентрації; виклики від зростання кіберзагроз, які можуть призводити до маніпулювання системами управління замовленнями, що, своєю чергою, призводить до неправильних каналів, фальшивих замовлень або неподання та пошкодження систем нагляду за торгівлею, що уможливить маніпулятивну, незаконну торговельну практику; негативний наслідок стандартизації залучення капіталу через фондові ринки; виклики в рамках постковідної парадигми; виклики від змін в структурі інвесторів; виклики для світового фондового ринку через повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, яке вплинуло на енергетичний і споживчий сектори, адже постраждали товарні ринки нафти, газу, сільськогосподарської продукції та добрив, в основному маючи негативні наслідки для ринків континенту Євразія та Африка. Таким чином, світовий фондовий ринок розвивається в парадигмі невизначеності, геополітичної загостреності, значних темпів диджиталізації та продовження буму інформаційних технологій, демократизації та періоді постпандемії, що створює свою комбінацію викликів.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського