РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Касай П. О. 
Малоциклова втома зразків жароміцного сплаву, отриманих селективним лазерним сплавленням / П. О. Касай, В. В. Наумик, О. О. Педаш, В. В. Клочихін // Порошкова металургія. - 2022. - № 5/6. - С. 3-15. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Останнім часом різко підвищився інтерес до адитивних технологій. Детально досліджено механічні характеристики жароміцного сплаву Inconel 718, який традиційно застосовується в авіації. Водночас вивченню малоциклової втоми матеріалу, виготовленого за методом селективного лазерного сплавлення (SLM), в умовах навантажень й частот, характерних для роботи газотурбінного двигуна, приділено недостатньо уваги. У даній роботі проведено порівняльні випробування на малоциклову втому, досліджено мікроструктуру й злами втомних зразків, виготовлених гарячою прокаткою й за методом селективного лазерного плавлення із порошків жароміцного сплаву Inconel 718. Дослідження проведено за кімнатної та підвищеної температур. SLM-зразки після побудови піддавали гарячому ізостатичному пресуванню й термічній обробці. Для порівняльних досліджень частину зразків виготовляли з застосуванням методу гарячої деформації (прокатки) з того ж сплаву. Деформовані зразки не піддавали гарячому пресуванню. Результати дослідження свідчать, що після термічної обробки деформовані зразки характеризуються поліедричною будовою, а в SLM-зразках безпосередньо після побудови наявні чітко вироджені зони пошарового сплавлення розміром ~100 мкм. Встановлено, що після термічної обробки зміцнення сплаву здійснюється інтерметалідною фазою типу <$Egamma symbol Т - roman {Ni sub 3 Nb}>, а також карбідами й фазою <$Egamma prime>; виявлено також пластинчасту <$Edelta>-фазу. Результати випробувань на малоциклову втому надали змогу побудувати логарифмічні криві в координатах "напруження деформації-кількість циклів до руйнування", за якими з достатньою достовірністю визначено раціональний рівень напружень для забезпечення заданого числа циклів до руйнування матеріалу. Проведений аналіз надає змогу припустити, що наявність дисперсних фаз на межах зерен основної <$Egamma>-фази (карбідів типу МС і пластинчастої <$Edelta>-фази) та кількість інтерметалідної <$Egamma symbol Т>-фази, вірогідно, впливають на кути нахилу кривих, побудованих в координатах "напруження деформації-кількість циклів до руйнування".


Індекс рубрикатора НБУВ: К260.622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського