РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васьків О. В. 
Сучасний підхід до інфузійної терапії вагітних з гестаційною гіпертензією / О. В. Васьків, А. П. Григоренко, О. Г. Горбатюк, А. С. Шатковська, А. М. Біньковська, І. А. Приймак // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 1. - С. 104-110. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На сьогодні не існує ефективних методів лікування фетоплацентарної дисфункції у вагітних жінок з гестаційною гіпертензією. Мета дослідження - дослідити клінічну ефективність запропонованої методики інфузійної терапії вагітних з гестаційною гіпертензією, яка включала комплекс препаратів пентоксифіліну, аргініну гідрохлориду з левокарнітином та реосорбілакт. Під спостереженням перебувало 73 вагітні жінки з одноплідною вагітністю, починаючи з терміну гестації 28 тижнів, яких спостерігали до та під час пологів, а також у післяпологовому періоді на момент виписки зі стаціонару. Всі жінки були розподілені на 3 групи. До першої групи увійшли 30 вагітних жінок з гестаційною гіпертензією, які разом з базисною терапією препаратом метилдопи отримували комплекс інфузійних розчинів: пентоксифіліну 0,05 % - 100 мл; розчину, що містить аргініну гідрохлорид 4,2 % та левокарнітин 2,0 % - 100 мл; препарату реосорбілакт - 100 мл. Інфузія проводилася 1 раз на добу в зазначеній послідовності протягом 10 днів. Другу групу склали 20 пацієнток з гестаційною гіпертензією, які приймали лише базисну терапію препаратом метилдопи. До групи контролю увійшли 23 жінки з фізіологічним перебігом вагітності. Дані нашого дослідження показують, що в пацієнток, які отримували запропоновану інфузійну терапію, було відмічено достовірне зменшення розвитку плацентарної дисфункції на 38,3 %, загрози передчасних пологів на 18,3 %, дистресу плоду на 30,0 %, передчасного розриву плодових оболонок на 30 %, слабкості пологової діяльності на 28,3 %, зниження ризику перинатального ураження центральної нервової системи на 33,3 % та частоти кефалогематом на 30,0 % порівняно з жінками, які отримували лише антигіпертензивну терапію.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського