РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панасенко О. В. 
Особливості руйнування вуглецевих та теплостійких сталей при ініціюванні та розповсюдженні тріщини в зоні в'язко-крихкого переходу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / О. В. Панасенко; Національна академія наук України, Інститут проблем міцності імені Г. С. Писаренка. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Отримано нові дані і встановлено залежності між параметрами структури зламів зразків різних типів і фізико-механічними характеристиками (швидкістю і питомою енергією) зародження і розповсюдження тріщини в конструкційних і теплостійких сталях в області в'язко-крихкого переходу. Досліджено процес зародження та розповсюдження тріщини в зразках різних типів при різних видах термосилового навантаження. Розроблено методики та програмне забезпечення для проведення металографічних досліджень з використанням методики кількісного аналізу цифрових растрових зображень та алгоритму їх сегментації, що є окремим випадком групи методів кластерного аналізу. Зазначено, що металографічні випробування проводились за допомогою оптичного мікроскопу прямого типу Carl Zeiss AxiotechVario, оснащеного об'єктивами Carl Zeiss Epiplan і камерою Canon PowerShot G9. Визначено методами кількісної металографії та фрактографії (із застосуванням алгоритму сегментації зображення) довжини крихких проскоків тріщини на поверхні дискового зразка та відносні частки площі гребнів відриву на фрактограмах зламу на шляху розповсюдження тріщини. Розроблено методики визначення моменту зародження тріщини та миттєвої швидкості її розповсюдження з використанням спеціальних розривних датчиків. Отримано нові дані щодо зміни в часі миттєвої швидкості розповсюдження тріщини в зразках Шарпі зі сталі 45 та дискових зразках зі сталі 20, сталі 45 і сталі 15Х2НМФА та інше. Проведено аналіз процесів зародження та розповсюдження тріщини, який показав, що результати експериментального та чисельного моделювання добре узгоджуються та бічне утягування, що виникає в зразках Шарпі, впливає на момент зародження тріщини. Застосовано результати проведених досліджень та розроблених методик при проведенні робіт з оцінки ресурсу і пошуку додаткових резервів міцності елементів обладнання 1-го контуру Рівненської та Південно-Української АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.041 + К222.062.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського