РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Турчина С. І. 
Гіпоандрогенія у хлопців-підлітків: особливості діагностики та чинники ризику несприятливого перебігу. Методичні рекомендації / С. І. Турчина, Г. В. Косовцова, Т. П. Костенко, Н. В. Багацька, Л. А. Страшок, Ю. В. Волкова, О. В. Вародова, І. М. Бессонова, І. Г. Дємєнкова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2023. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Порушення чоловічої репродуктивної функції залишається актуальною медичною і біологічною проблемою через значні медико-соціальні наслідки. Актуальність видання методичних рекомендацій зумовлена тим, що нерідко джерело порушень репродуктивної функції чоловічого організму лежить у пре- або пубертатному періоді. Однією з найпоширеніших дисфункцій статевої системи у хлопчиків пубертатного періоду є затримка статевого розвитку (ЗСР), яка згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб визначається як самостійне ендокринне захворювання (Е.30.0). Затримка статевого розвитку у хлопчиків залишається найпоширенішим варіантом гіпоандрогенії (ГА), тобто зниження продукції чоловічих статевих гормонів (андрогенів) нижче за вікову норму, що, за даними попередніх досліджень, несприятливо впливає на фізичний розвиток та формування статури підлітків, супроводжується у значної частини з них певною соматичною патологією, найчастіше - серцево-судинної та гепатобіліарної систем. На підставі комплексних клініко-гормональних і психологічних досліджень, проведених у хлопців-підлітків із патологією статевого дозрівання в ДУ "Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України" протягом багатьох років, установлено глибокі порушення у метаболізмі, синтезі статевих гормонів, центральних механізмах їх регуляції у цього контингенту осіб, порушення психіки і поведінки, що надало підставу розглядати ЗСР як патологічний стан. Більшість патологічних станів, що негативно впливають на репродуктивну функцію у чоловіків зрілого віку, формуються в дитячому і підлітковму віці, а виявляються вже у дорослих чоловіків, коли вони стикаються із проблемами безпліддя та еректильної дисфункції. Тому можливість прогнозувати перебіг будь-якого захворювання, зокрема ГА, надає змогу запобігти серйозним проблемам зі здоров'ям у майбутньому. Уперше представлено підходи до визначення ГА різного ступеня у підлітковому віці та її негативний вплив на соматичне здоров'я хлопців-підлітків. Вивчено особливості патології серцево-судинної та гепатобіліарної системи у підлітків із різним ступенем ГА. Визначено предиктори прогресування ГА та найбільш інформативні ознаки, які надають змогу прогнозувати перебіг ГА у пубертатному віці та ризик формування коморбідної гепатобіліарної та сецево-судинної патології у хлопців-підлітків віком 14 - 17 років із ЗРС. Уперше розроблено методичні рекомедації, в яких найбільш інформативні ознаки об'єднано в таблиці для розрахунку індивідуального прогнозу щодо перебігу ГА та формування коморбідної патології.



Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського