РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000824173<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Багацька Н. В. 
Цитогенетичні особливості у дівчат-підлітків з аномальними матковими кровотечами, що коморбідні з мультифакторними захворюваннями / Н. В. Багацька // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2023. - № 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити стан хромосомного апарату у дівчат-підлітків з аномальними матковими кровотечами, коморбідними з мультифакторними захворюваннями. Цитогенетичний аналіз проведено у 25 дівчат віком 14 - 17 років з аномальними матковими кровотечами (АМК), коморбідними з мультифакторними хворобами (ендокринними та нервовими). У контрольну групу було залучено 25 здорових дівчат аналогічного віку. Усіх дівчат обстежено в лабораторії медичної генетики Інституту охорони здоров'я дітей і підлітків НАМН України. Статистичну обробку результатів дослідження проводили за критерієм Стьюдента із застосуванням програм Excel. За даними цитогенетичного аналізу встановлено, що загальна частота хромосомних аберацій у лімфоцитах крові хворих дівчат становила 5,44 % та перевищувала таку у здорових дівчат у 2,2 разу. Відзначено збільшення кількості аберацій хромосомного типу в 1,8 разу, з них удвічі частіше реєстрували парні ацентричні фрагменти. Аберації хроматидного типу у лімфоцитах крові дівчат з АМК траплялися частіше в 2,9 разу у порівнянні з показником у здорових дівчат, переважно за рахунок збільшення кількості поодиноких ацентричних фрагментів. Частота порушень геномного типу становила 0,60 % і в 5 разів перевищувала таку в лімфоцитах крові здорових дівчат. Висновки: цитогенетичний аналіз, проведений у дівчат-підлітків з АМК та коморбідною патологією, виявив підвищення загальної частоти хромосомних аберацій у порівнянні зі здоровими дівчатами. Серед аберацій хромосомного типу переважали парні ацентричні фрагменти, серед аберацій хроматидного типу - поодинокі ацентричні фрагменти, серед порушень геномного типу - поліплоїдні клітини.



Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського